1 вересня старшокласників Сімферополя агітували вступати до армії Росії
1 вересня старшокласників Сімферополя агітували вступати до армії Росії

1 вересня старшокласників Сімферополя агітували вступати до армії Росії

Такі дії окупантів порушують низку норм міжнародного права.

1 вересня у тимчасово окупованому Криму школярів агітували вступати до лав російської армії, що порушує низку норм міжнародного права. Про це повідомив Голова правління КримSOS Олексій Тільненко.

«1 вересня під час «уроків патріотизму» у школах Сімферополя так звані «герої» так званої «спецоперації» розповідали про перспективи контрактної служби у лавах армії рф. Таким чином учнів старших класів вербують до російської армії після завершення навчання. Агітуючи школярів вступати до лав армії рф окупанти нехтують щонайменше 6 нормами міжнародного права», — розповів Олексій Тільненко.

Голова правління КримSOS зазначив, що дії окупантів порушують наступні міжнародні документи:

  1. Статтю 51 IV Женевської конвенції, яка забороняє державі-окупанту примушувати громадян окупованої території служити в окупаційній армії, а також забороняє будь-який тиск або пропаганду на користь добровільної військової служби.
  2. Воєнний злочин за статею 8 (2)(a)(v) Римського статуту Міжнародного кримінального суду — примус громадянина окупованої території до військової служби в окупаційній армії;
  3. Воєнний злочин за статею 8 (2)(b)(xv) Римського статуту Міжнародного кримінального суду — примус громадян окупованої території до участі у бойових діях проти власної держави;
  4. Стаття 20 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, яка забороняє будь-яку пропаганду війни;
  5. Стаття 2 Факультативного протоколу до Конвенції щодо участі дітей у збройних конфліктах, яка убезпечує осіб, які не досягли 18 років, від примусового призову на військову службу;
  6. Стаття 1 Факультативного протоколу до Конвенції щодо участі дітей у збройних конфліктах, яка убезпечує осіб, які не досягли 18 років, від безпосередньої участі у військових діях.

У КримSOS  також нагадали, що у липні цього року держдумою РФ була внесена поправка до закону про військову службу, яка дозволяє укладати контракти з тими, хто не проходив строкову службу, наприклад, з 18-річними підлітками, які тільки завершили школу.

Зазначимо, що керівник відділу інформаційного забезпечення Представництва Президента України в Республіці Крим Євген Бондаренко заявив що період когнітивної деокупації Криму займе від десяти років до одного покоління. Він, зокрема, наголошує на тому, що кремлівська влада ще з самого початку незаконної анексії Криму стала займатися героїзацією російських військових серед дітей. За його словами, вона робить це різними шляхами, і це є дійсно системною роботою.

Фото: Укрінформ.

 

 

Теги за темою
Крим Діти російська агресія анексія Криму
Джерело матеріала
loader
loader