Популярні українські прізвища мають особливе значення
За прізвищем українців можна сказати про те, звідки походить їхній рід. Наприклад, деякі прізвища говорять про дворянське походження, а інші, навпаки, говорять про професію предка.
У Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" розповіли про те, які прізвища походять від професій. Деякі з них дуже несподівані.
Прізвища Боярчук, Вознюк, Гетьман, Пушкар, Солдатенко походили з посад, які обіймали предки українців. Але прізвища, які походять від ремесел, набагато цікавіші. Вони дають знання не тільки про предків, а й розвиток народного господарства кілька століть тому.
Чим, наприклад, займалися стельмах? Чи бондарі? Ці слова сьогодні рідко можна зустріти у звичній мові українців. Однак прізвища, які від них походять, залишилися. А означають вони наступне:
- Бондар – майстер з виготовлення барил, дерев’яних відер тощо.
- Гончар – ремісник, який виготовляв посуд, кахлі з глини.
- Стельмах – майстер, який виробляв та направляв вози, сани.
- Кушнір – той, хто виробляв хутро зі шкіри та шив хутряні вироби.
- Лимар – ремісник, який виготовляв ремінні обладунки.
- Гармаш – майстер, який виробляв та обслуговував гармати.
- Бортник — той, хто займався лісовим бджільництвом.
- Гутник – майстер, який виготовляв посуд та інші речі зі скла.
Були у ремісників і жартівливі прізвиська, які сформували майбутні прізвища. Наприклад: тесляра називали Дубогризенком; мірошника — Мукосієнком; шевця — Тягнишкирою; скляра — Склобоєм, а паламаря — Заплюйсвічкою.