Вчені відтворили "запах вічності", використаний у давньоєгипетській муміфікації
Вчені відтворили "запах вічності", використаний у давньоєгипетській муміфікації

Вчені відтворили "запах вічності", використаний у давньоєгипетській муміфікації

Вчені змогли відтворити аромат, який використовувався під час муміфікації Сенетней - годувальниці фараона Аменхотепа II.

Як повідомляє Sky News, для відтворення аромату використовували залишки бальзаму, знайдених в двох глечиках в єгипетській Долині Царів понад століття тому. Так званий "аромат вічності" колись вважався придатним для давньоєгипетської знатної жінки.

До складу парфуму входили бджолиний віск, рослинна олія і деревна смола. Саме ці інгредієнти використовувалися понад 3500 років тому під час муміфікації жінки на ім'я Сенетней.

Як повідомляється, унікальний запах був знову розроблений з використанням передових аналітичних методів, що дозволяють відокремлювати хімічні речовини і визначати, з чого вони створені.

Вчені встановили, що бальзами були виготовлені з суміші бджолиного воску, рослинної олії, жирів, бітуму, бальзамічного речовини і декількох смол. Завдяки цьому вчені також простежили і торгові шляхи Стародавнього Єгипту. Наприклад, смола модрини, що використовується в бальзамах, ймовірно, походить з Північного Середземномор'я, а наявність смоли даммарового дерева свідчить про доступ до інгредієнтів з Південно-Східної Азії.

Більше новин про денний Єгипет

Раніше вчені розповіли, як могла виглядати останній єгипетський фараон Клеопатра. 

Також у травні єгипетські археологи виявили стародавнє поселення з кількома могилами, а в серпні стало відомо, що археологи розкопали в Каїрі гігантську статую маловідомого фараона.

Джерело матеріала
loader