Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на портал МВС.
«До роботи було залучено понад 800 осіб. Заздалегідь розроблювалися сценарії спілкування з «клієнтами». А операторів навчали застосовувати маніпулятивні техніки, спрямовані на виклик довіри», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, зловмисники обладнали офіси електронно-обчислювальною технікою та Sip-телефонією. Дзвонили громадянам під виглядом працівників служби безпеки банків і мобільних операторів. Так порушники дізнавалися реквізити карток і коди із SMS-повідомлень для подальшого привласнення грошей.
«Окрім того, громадянам пропонували інвестувати кошти в криптовалюту. Або зацікавлювали потерпілих надвисокими прибутками від інвестицій у різних сферах економіки. Сума завданих збитків встановлюється», - зазначили правоохоронці.
За місцями розташування call-центрів поліція провела 17 обшуків. Вилучила майже 900 одиниць компʼютерної техніки, а також мобільні телефони, жорсткі диски, SIM-картки та документацію.
Відкрито чотири кримінальні провадження за ч. 2, 3, 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Як повідомляв Укрінформ, 7 серпня у Миколаєві, Одесі, Дніпрі та Кривому Розі кіберполіцейські припинили роботу шахрайських кол-центрів, працівники яких дізнавалися конфіденційну інформацію про громадян або залучали їх до псевдоінвестиційних проєктів.
Фото: МВС