Арахамія наголосив, що серед чиновників неодмінно знайдуться ті, хто не захоче відкривати декларації
Нардепи 5 вересня проголосували за повернення до електронного декларування загалом, але провалили важливе виправлення про негайне відкриття реєстрів. Давид Арахамія спробував пояснити, що означає частковий провал голосування.
У своєму особистому блозі керівник фракції "Слуга народу" у Верховній раді України зазначив, що вимоги міжнародних партнерів виконані, адже за електронне декларування проголосувало 329 нардепів. Але українське суспільство все одно залишилося незадоволеним тим, що декларації суддів і політиків залишаться закритими для громадськості й доступні лише для тих, хто перевіряє з НАБУ і НАЗК.
Арахамія пояснив, що реєстри стануть, як і раніше, загальнодоступними через рік. Але за бажання декларант може добровільно відкрити доступ до своєї декларації всім українцям, а не лише контролюючим органам. Він додав, що вже подав декларації, не чекаючи закону, за старими "жорсткішими" правилами.
"Ми з керівництвом парламенту першим подаватимемо такі листи до НАЗК з проханням зробити наші декларації публічними. Це політична відповідальність кожного декларанта… Так зроблю я, зробить керівництво парламенту, зробить багато колег. Звичайно, знайдуться ті, хто цього робити не буде – впевнене громадське суспільство дотисне їх і вони теж будуть змушені відкрити свій стан. Цікаво подивитися, який відсоток декларантів зробить це добровільно", — підкреслив нардеп.
Також він додав, що реєстри були закриті не просто так, а на прохання декларантів місцевих громад, які мешкають на прифронтових територіях. Вони побоювалися, що їхні родичі можуть бути в небезпеці, мабуть, перебуваючи на тимчасово окупованих територіях. Водночас Давид Арахамія підкреслив, що такий гібридний формат декларування не заважає уповноваженим органам контролю виконувати свою роботу.