Таке рішення ухвалив парламентський комітет Національної ради, великої палати парламенту Конфедерації із закордонних справ, повідомляє Укрінформ із посиланням на Swissinfo.
Цю ініціативу комітету ще мають схвалити найбільша палата парламенту, а також мала (Рада кантонів). Якщо пропозицію приймуть, уряд буде зобов'язаний висилати з країни всіх іноземців, що мають дипломатичний та інший статус недоторканності і які займаються забороненою розвідувальною діяльністю, ставлять під загрозу внутрішню або зовнішню безпеку Швейцарії, а також роль цієї країни як держави, яка приймає у себе штаб-квартири найважливіших міжнародних організацій.
Як пише видання, поточну практику уряду, який дуже неохоче висилає або засуджує співробітників іноземних спецслужб і терпить їхню присутність доти, доки їх шпигунська діяльність не почне реально загрожувати внутрішній безпеці Швейцарії, підтримала лише дуже невелика кількість членів комітету.
За даними Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) з початку війни Росії проти України масштаби шпигунської діяльності РФ у Швейцарії зросли дуже помітно.
Заборонена розвідувальна діяльність у Швейцарії, тим часом є кримінальним діянням. Проблема ж полягає в тому, що особи, викриті в шпигунстві, часто належать до дипломатичного корпусу і мають імунітет. Заарештувати та засудити їх не можна, але можна вислати.
Як повідомлялося, за даними швейцарських спецслужб, у країні під виглядом дипломатів можуть працювати десятки російських шпигунів. З приблизно 220 осіб, акредитованих при російських дипломатичних і консульських представництвах у Женеві та Берні як дипломатичний, технічний або адміністративний персонал, ймовірно, не менше третини, як і раніше, працюють на російські спецслужби, йшлось у доповіді спецслужб Швейцарії.
Фото: pixabay.com