Bloomberg: Путін перевершить Сталіна у випадку переобрання – в чому саме
Правляча партія Росії, ймовірно, претендуватиме на гучну перемогу на місцевих виборах, які завершаться в неділю, і будуть фактичною спробою переобрання Путіна (якого не заарештують під час зустрічі G20 у Ріо) наступного року. Також таке становище є не чим іншим, як спробою посилити контроль країни над деякими цілком або частково окупованими територіями України, пише Bloomberg.
Жителі 85 регіонів голосують на виборах за низку регіональних і муніципальних посад. Російська влада також організовує місцеві вибори на окупованих територіях чотирьох українських областей — Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської, які Москва анексувала в 2014-му або частково анексувала рік тому на незаконних референдумах.
Вибори дають владі можливість відточити явку виборців і посилати меседжі, оскільки вони прагнуть забезпечити Путіну вирішальну перемогу під час голосування в березні 2024 року. Резонансна перемога продемонструє, що він зберігає повну підтримку своєї країни на тлі війни, що триває по сусідству і після заколоту, який став найбільшим викликом його майже 25-річному правлінню.
«Ці вибори є важливими» та пропонують владі спосіб перевірити системи голосування та дослідити, які проблеми та наративи привабливі для виборців, - сказала Марія Снєгова, старший науковий співробітник програми «Європа, Росія та Євразія» Центру стратегічних і міжнародних досліджень. - Кремлю потрібно перевірити, чи він працює задовго до переобрання Путіна у 2024 році, де метою буде продемонструвати суспільну єдність навколо нього, пори війну та економічні витрати, через високу кількість виборців».
Смерть Прігожина як схвалена Кремлем страта
70-річний Путін відновлює контроль після збройного повстання лідера найманців "Вагнера" Євгенія Прігожина в червні. Прігожин загинув 23 серпня в авіакатастрофі на північ від Москви, яка, за словами офіційних осіб США, мала ознаки схваленої Кремлем страти, що Москва заперечувала.
Російський лідер, який розв’язав найгірший збройний конфлікт у Європі з часів Другої світової війни, буде готовий перевершити майже тридцятилітнє правління радянського диктатора Йосипа Сталіна, якщо він отримає новий шестирічний мандат. Хоча Путін ще не оголосив, чи балотуватиметься на переобрання, він має право за конституцією ще на два терміни, що дозволить йому залишатися при владі до 83 років.
Загалом 65 мільйонів чоловік із 108-мільйонного електорату Росії мають право проголосувати за 21 регіонального лідера, включаючи мера Москви, чотири місця в нижній палаті парламенту країни та інші посади в бюлетенях.
Путін також використовує вибори в чотирьох анексованих областях України, які він частково контролює, щоб закріпити свої територіальні претензії.
У травні російські депутати ухвалили заходи щодо дозволу проведення виборів у регіонах, де діє воєнний стан. У тому числі й окуповані території України. Організація з безпеки та співробітництва в Європі заявила, що вибори в цих регіонах не матимуть чинності згідно з міжнародним правом.
Опитування громадської думки показують, що близько половини росіян підтримують мирні переговори, але щоденні атаки безпілотників, які зараз відбуваються в різних регіонах Росії, означають, що «всі звикли до того, що війна — це рутина», — сказав Андрій Колесніков, старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир. .
Тим не менш, Путін, ймовірно, забезпечить собі переконливе переобрання наступної весни, тому що «люди схильні підтримувати того, хто веде війну», сказав Колесніков.
Ред: Очевидно, що йдеться хіба що про людей Росії.
Вас можуть зацікавити висновки після саміту БРІКС напередодні зустрічі G20від повноважного Посла України в Японії і автора ZN.UA Сергія Корсунського.