Керівництво «Радіо Свобода» вчергове вимагає негайно звільнити позаштатного журналіста проєкту «Крим. Реалії» Владислава Єсипенка. Відповідну заяву озвучив виконувач обов’язків президента «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» (RFE/RL) Джеффрі Гедмін, передає «Радіо Свобода».
«Я вдячний нашим європейським партнерам за їхню готовність притягнути до відповідальності винних у несправедливому ув’язненні та нелюдському поводженні з Владиславом Єсипенком. Владислава треба негайно відпустити до дружини та маленької доньки», — заявив Джеффрі Гедмін на тлі ухвалених днями санкцій ЄС проти причетних до справи Єсипенка співробітників ФСБ.
8 вересня Рада Європейського Союзу розширила список осіб, які перебувають під санкціями за порушення прав людини в окупованому Криму. До списку ввійшли шестеро осіб — більшість фігурантів брали участь у переслідуванні, тортурах або ув’язненні позаштатного журналіста проєкту «Радіо Свобода» «Крим. Реалії» Владислава Єсипенка.
Читайте також: Прокуратура повідомила про підозру оперативнику ФСБ, причетному до катування Владислава Єсипенка
У травні дружина журналіста Катерина Єсипенко розповіла, що співробітники Керченської виправної колонії №2 після російського повномасштабного вторгнення почали посиленно слідкувати за Владиславом Єсипенком.
У березні вона повідомила, що російські окупанти не дозволяють ув'язненому Владиславу Єсипенку спілкуватися з рідними.
З вимогою звільнити журналіста виступили МЗС України, низка правозахисних українських організацій, «Репортери без кордонів», Держдеп США та президент «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» (RFE/RL) Джеймі Флай.
Окупанти затримали Єсипенка 10 березня 2021 року після того, як він узяв участь в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі. У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали фрилансера нібито за збирання інформації «в інтересах спецслужб України».
6 квітня Єсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці.
Також про тортури та знущання ФСБ Єсипенко розповів у своїх листах з неволі, які публікував «Крим.Реалії».
ФСБ звинуватила журналіста в незаконному виготовленні боєприпасів — у «вийманні зі схованки компонентів вибухового пристрою». Російські силовики інкримінували Єсипенку намір забрати з таємного сховища гранату нібито за наказом Служби зовнішньої розвідки України.
Правозахисники впевнені, що справжньою причиною переслідування Владислава Єсипенка є його журналістська діяльність як фрилансера «Крим.Реалії» — проєкту «Радіо Свобода», який висвітлює порушення прав людини російською окупаційною владою в Криму.
Фото «Радіо Свобода»: Владислав Єсипенко, 2021 рік.