Журналістка, співзасновниця медіапроєкту The Ukrainians Марічка Паплаускайте та видавництво «Лабораторія» працюють над створенням книги про внутрішню кухню державної компанії «Укрзалізниця» та її ролі в українському опорі російській агресії. Про це «Forbes Україна» розповів засновник «Лабораторії» та бібліотеки Librarius Антон Мартинов.
Також про це написала Марічка Паплаускайте на своїй фейсбук-сторінці.
«Випереджаючи запитання: ні — ця книга не пишеться на замовлення Укрзалізниці, я пишу її для видавництва Лабораторія. Пів року тому Антон Мартинов розповів мені про його ідею цієї книги і запитав, чи не можу я порадити автора чи авторку, хто міг би взятися за реалізацію. Як бачите, людину я знайшла)). Тож тепер у тісній співпраці з Антоном та редактором видавництва Миколою Климчуком ми спільно працюємо над цією історією», — повідомила журналістка.
Антон Мартинов і Марічка Паплаускайте
За словами журналістки, «“Укрзалізниця” стала шляхом порятунку для мільйонів українців у перші найскладніші місяці вторгнення — ціною надзусиль її співробітників».
«Залізниця приходить у звільнені міста першою після армії, ремонтуючи колії просто на ходу. Вона прийняла виклик відповідальності за безпеку й перевезення до України перших осіб країн-партнерів, бізнесменів та світових зірок. Цитуючи колишнього голову правління «там, де Air Force One не літає, підхоплює Укрзалізниця. Train Force One — для лідерів, які мають сміливість боротися зі злом».
А крім того, вона продовжує змінюватися просто під час війни: випускаючи нові вагони, підвищуючи сервіс, борючись із перекупниками квитків, запускаючи й постійно вдосконалюючи додаток, відкриваючи нові сучасні простори на вокзалах. Бо як пояснюють в компанії, їхня роль також у тому, щоби людям, які виїхали, хотілося повертатися до України», — написала Марічка Паплаускайте.
Зараз журналістка спілкується з пасажирами, черговими вокзалу, начальниками поїздів, провідницями, а також із топменеджментом компанії, щоб задокументувати їхні спогади.
Одним із героїв книги буде колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.
«У книзі буде багато внутрішньої кухні, особистих історій, викликів і рішень — і я не знаю, як втриматися, аби не почати розповідати на загал всі ті неймовірні історії, які я чую», — зізнається авторка майбутньої книги.
Книгу з поки невідомою назвою планують видати у першому кварталі 2024 року. Тираж — від 10 000 примірників. Орієнтовна ціна книги про «Укрзалізницю» — 399 грн, каже засновник «Лабораторії».
Читайте також:
- Співзасновниця The Ukrainians Media Марічка Паплаускайте: «Ми піднімаємо теми, які лишаються "не на часі" для інших медіа»
Раніше «Детектор медіа» писав про те, що «BBC News Україна» розпочала приймати заявки на конкурс «Книга року BBC 2023».
Макс Кідрук написав книжку на основі радіоблогу «Теорія неймовірності».
Медіа про книговидання «Читомо» заснувало власну премію. Премію вручатимуть наприкінці кожного року, починаючи з поточного. Однак цьогоріч з огляду на виклики, з якими зіткнулася книжкова галузь після повномасштабного вторгнення Росії, організатори премії вирішили розширити часові межі оцінюваних здобутків номінантів, включивши не лише 2023-й, але й 2022 рік.
Фото: Марічка Паплаускайте/фейсбук