![Зараз немає додаткової потреби у залученні жінок-медиків на фронт, йдеться лише про облік - Маляр](https://thumbor.my.ua/KJYE89ULfKuJ8HIAxi087Jakhrk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F89f3fe57a7cf715b7785d14a0494e8d3.jpg)
Зараз немає додаткової потреби у залученні жінок-медиків на фронт, йдеться лише про облік - Маляр
Як передає Укрінформ, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, коментуючи питання військового обліку жінок-медиків.
«Це норма, яка стосується жінок з медичною освітою. Я нагадаю, що вона була прийняття Верховною Радою, це на рівні закону. Генеральний штаб тоді і зараз запевняє, що вони наразі не потребують жінок цих спеціальностей безпосередньо на фронті, і я нагадаю, що постановка на облік - це не означає мобілізацію. Це перше. По-друге, у нас немає на фронті жінок, які там знаходяться без їхньої згоди. Тобто навіть, якщо жінка є військовослужбовицею, то ті 5 тисяч, які знаходяться на передньому краї – це жінки, які надали згоду на це», - зазначила Маляр.
Як повідомлялося, минулого рокуВерховна Радаухвалила зміни до закону про мобілізаційну підготовку й мобілізацію, відповідно до якого жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають обов’язковому військовому обліку.
Член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник Президента уВерховній РадіФедір Веніславський повідомив, що з 1 жовтня жінкам з медичною або фармацевтичною освітою, які стануть на військовий облік та набудуть статусу військовозобов'язаних, виїзд за кордон буде обмежений.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)