НАТО має збільшити приватні інвестиції в оборонні компанії країн Альянсу. Насамперед потрібно подбати про 155-мм артилерійські снаряди.
Про це заявив голова військового комітету блоку, голландський адмірал Роб Бауер після зустрічі глав оборонних відомств країн альянсу в Осло. За його словами, різке зростання цін на боєприпаси означає збільшення видатків союзників на оборону. Однак, такий крок, як стверджує експерт, не призводить автоматично до підвищення рівня безпеки країн НАТО, пише Голос Америки.
"Ціни на військову техніку і боєприпаси зростають. Зараз ми платимо все більше і більше за кількість озброєнь. Це означає, що ми не можемо бути впевнені в тому, що збільшення витрат на оборону дійсно призведе до підвищення рівня безпеки", – сказав Бауер.
За його словами, НАТО наполягає на збільшенні оборонного виробництва, щоб задовольнити попит на зброю та військову техніку, який виник через російську війну в Україні.
Крім того, Захід не лише поспішає з постачанням в Україну, а й нарощує власні запаси озброєнь.
"Однією з головних проблем є нестача 155-мм артилерійських снарядів, за якими Київ випускає до 10 тисяч снарядів на день. У лютому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг попередив, що Київ витрачає снаряди набагато швидше, ніж Захід встигає їх виготовляти. повинні перестати називати інвестиції в оборонний сектор неетичними. Довгострокова стабільність має превалювати над короткостроковими прибутками. Як ми бачимо на прикладі України, війна – це подія, яка торкається всього суспільства", – заявив адмірал.
У той же час, як заявив Бауер, немає жодного зв'язку між нестачею боєприпасів та перебігом контрнаступу в Україні.
"Причина, через яку український контрнаступ просувається повільними темпами, на думку адмірала, полягає у глибокому мінуванні російськими військами території, яку намагаються відвоювати ЗСУ. Там величезна кількість мін та глибокі мінні поля – понад 10 км углиб, з п'ятьма, шістьма мінами на квадратний метр Україна, як і раніше, просувається на 200–300 метрів на день У 2024 році НАТО проведе найбільші з часів холодної війни навчання з колективної оборони: у навчаннях Steadfast Defender у Німеччині, Польщі та трьох країнах Балтії візьмуть участь понад 40 тис. військовослужбовців з усього альянсу", – зазначив голова військового комітету НАТО.
Як повідомляв OBOZREVATEL, голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що українська армія змінила характер сучасної війни і ЗСУ щодня наближається до перемоги над російськими окупантами. За його словами, Північноатлантичний альянс продовжить підтримувати Україну під час війни та довгі роки після завершення російської агресії.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!