Як пишуть міжнародні аналітики, відповідний санкційний пакет може бути представлений уже наступного місяця – тобто у жовтні 2023 року. Не виключено, що він дозволить використовувати заморожені російські активи для відбудови України.
Санкції проти Росії посилюються
У виданні Bloomberg зазначають з посиланням на анонімні джерела, що Польща, Литва, Латвія та Естонія особливо наполягають на введенні санкцій проти ІТ-галузі ворожої держави та скрапленого природного газу.
Група країн, окрім того, закликала ввести обмеження на ядерний сектор Росії. Однак ці спроби уже неодноразово зводились нанівець, оскільки занадто багато держав-членів ЄС виступають проти. Водночас деякі країни стверджують, що санкцій залишилося небагато, тому закликають зосередитись на забезпеченні дотримання наявних обмежень.
Разом з тим, за словами журналістів, Польща хоче посилити санкції щодо певних товарів, які були включені у попередні пакети. Власне, йдеться про:
- зниження квот на імпорт синтетичного каучуку (гуми);
- підвищення ефективності обмежень на сталь;
- введення заборони на твердий каустичний натр (соду);
- накладання нового пакету санкцій проти Білорусі.
Одним із найважливіших питань є заборона на російські алмази. Провідні країни-імпортери цієї дорогоцінної сировини виступали проти. Скажімо, у Бельгії запевняли, що це обмеження не вплине на доходи Кремля, адже він зможе знайти покупців в іншому місці.
Будь-який новий пакет також, ймовірно, включатиме подальші кроки для придушення можливості Росії обійти санкції ЄС через треті країни, такі як Об'єднані Арабські Емірати чи Туреччина,
– йдеться у матеріалі Bloomberg.
Згадаємо, що 11 пакет санкцій проти Росії Європейський Союз ухвалив у червні 2023 року. У ньому була зосереджена увага на унеможливленні обходу Кремлем інших обмежень, а також розширено список санкційних товарів і введено заборону на торгівлю воєнними товарами та предметами розкоші.