Про це сказав посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич під час виступу в Міжнародному суді ООН, повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі.
"Росія веде війну з моєю країною в імʼя жахливої брехні про те, що Україна вчиняє геноцид проти власного народу. Ця брехня є приводом Росії для агресії та завоювання. Росія не надала жодних достовірних доказів. Вона й не може. Насправді Росія перевернула Конвенцію про геноцид з ніг на голову. Міжнародна спільнота ухвалила Конвенцію про геноцид з метою захисту. Росія посилається на Конвенцію про геноцид з метою знищення", – наголосив він.
Кориневич також підкреслив, що Росія не поважає міжнародне право. "Для Росії міжнародне право не є обмеженням. Для Росії міжнародне право не існує для забезпечення поваги до суверенітету та прав людини. Для Росії міжнародне право є інструментом для зловживань", – сказав Кориневич.
Він також підкреслив, що, на відміну від Росії, Україна поважає міжнародне право.
"Україна вірить у вирішення спорів мирним шляхом. Саме тому в момент найбільшої загрози Україна звернулася до цього суду. Суд має широку юрисдикцію щодо спорів, пов’язаних із Конвенцією про геноцид. Відношення між цим спором та Конвенцією про геноцид є прямим. Росія звинуватила Україну в геноциді. Вона розпочала повномасштабне вторгнення з метою припинення геноциду. Іншими словами, Росія зловжила та порушила Конвенцію про геноцид, використовуючи звинувачення у геноциді як привід для повномасштабного вторгнення. Але Росія не існує поза законом. Вона має бути притягнута до відповідальності", – сказав Кориневич.
Як повідомляв Укрінформ, у Міжнародному суді ООН в Гаазі почалися публічні слухання попередніх заперечень, висунутих Росією у справі щодо звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.
Україну підтримали 32 країни, які долучилися до цієї справи зі своїми інтервенціями. Вони також матимуть слово у суді.
Суд проведе слухання щодо юрисдикції, і якщо суд визнає, що має юрисдикцію і що позов є повністю або частково прийнятним, то наступним етапом буде розгляд справи по суті.
Слухання проходитимуть у два раунди: Росія мала та матиме слово 18 та 25 вересня, а Україна виступає 19 та 27 вересня.
Також 20 вересня 32 держави матимуть слово у суді.
Спір стосується тлумачення, застосування та виконання Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього. У позові проти РФ до Міжнародного суду ООН Україна вимагає притягнути агресора до відповідальності за спотворення поняття геноциду.