Гелікоптер колишнього народного депутата та власника групи «Фінанси і кредит», який перебуває у Франції, Костянтина Жеваго передали для виконання завдань одній із бойових частин Збройних сил України. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Гелікоптер був арештований у межах розслідування кримінального провадження у березні 2023 року.
За рішенням військового командування ЗСУ, для забезпечення виконання бойових завдань однією з частин здійсили примусове відчуження гелікоптера.
Це повітряне судно належало підконтрольній Жеваго юридичній особі. Екснардеп використовував його в особистих цілях під час перебування в України.
Вже у січні французький суд у місті Шамбері вирішив звільнити бізнесмена під заставу в 1 мільйон євро до слухання справи про його екстрадицію в Україну.
Адвокати бізнесмена заявляли, що Україна начебто не може гарантувати проведення справедливого судового процесу в умовах воєнного стану, а також безпеку Костянтина Жеваго у час постійних загроз з боку російської армії.
У березні цього року господарський суд у Києві заарештував активи Костянтина Жеваго на 46 млрд гривень у межах позову Фонду гарантування вкладів. За даними установи, бізнесмен приховував факт володіння майном, за рахунок якого у майбутньому можуть бути задоволені позовні вимоги Фонду.
30 березня суд у Франції відмовив українським правоохоронним органам в екстрадиції Жеваго в Україну.
Нещодавно САП і НАБУ повідомили про підозру Костянтину Жеваго. Підозра стосується справи ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва.
У НАБУ зазначили, що вдалося встановити наявність контактів бізнесмена з одним із адвокатів адвокатського обʼєднання, яке використовувалося як «бекофіс» для маскування злочинної діяльності у Верховному Суді. Адвокат начебто виступив посередником у передачі хабаря керівництву Верховного Суду для ухвалення судового рішення в інтересах олігарха.
Жеваго перебуває у Франції і раніше відкидав звинувачення в корупції.
Як відомо, син Костянтина Жеваго, Іван Жеваго, є кінцевим власником компанії Atmosphere Entertainment, на користь якої у грудні 2017 року були відчужені акції телеканалу «Еспресо».
Фото: ДБР