Верховна Рада ухвалила закон про нацменшини з урахуванням зауважень Венеціанської комісії
Верховна Рада ухвалила закон про нацменшини з урахуванням зауважень Венеціанської комісії

Верховна Рада ухвалила закон про нацменшини з урахуванням зауважень Венеціанської комісії

Верховна Рада привела закон "Про національні меншини" у відповідність до висновків Венеціанської комісії. За законопроєкт №9610 в цілому на засіданні 21 вересня проголосували 318 народних депутатів. Про це у своєму телеграм-каналі повідомила співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

- ВР в цілому прийняла пріоритетний євроінтеграційний Законопроєкт “Про національні меншини (спільноти) України” щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України #9610. За - 318 депутатів, — написала народна депутатка.

Геращенко додала, що законопроєкт визначає, хто такі національні меншини та регулює права національних меншин. Використання мов національних меншин дозволяється у рекламі та під час різних заходів, а також під час надання допомоги; уточнюється порядок визначення населених пунктів, більшість у яких — це національні меншини; розроблятиметься методологія використання мов національних меншин у певних регіонах.

Як зазначає “Інтерфакс-Україна”, законопроєкт враховує рекомендації Венеціанської комісії. Зокрема, закріплює оновлене визначення "національні меншини (спільноти)", що базується на основі інклюзивного підходу та відповідної Рамкової конвенції про захист національних меншин 1995 року.

Пропоновані зміни передбачають державні гарантії безоплатного забезпечення підручниками (зокрема електронними) здобувачів повної загальної середньої освіти, які належать до національних меншин. Зміни також забезпечують можливість використання мов національних меншин у сфері реклами, під час здійснення публічних, культурно-мистецьких, розважальних і видовищних заходів, надання екстреної допомоги, надання допомоги та захисту жертвам домашнього насильства, догляду в будинку-інтернаті для громадян похилого віку.

Законопроєкт уточнює критерії, на основі яких розроблятимуть методологію використання мов національних меншин у населених пунктах, де традиційно проживають особи, які належать до національних меншин, або в яких такі особи становлять значну частину населення. Законопроєкт також дає визначення таким поняттям, як "спеціалізовані книгарні, створені для реалізації прав національних меншин".

12 червня Венеціанська комісія оприлюднила висновок до закону "Про національні меншини (спільноти) України" від 13 грудня 2022 року. Венеційська комісія рекомендувала привести окремі норми закону у відповідність до положень Європейської конвенції з прав людини 1950 року, Рамкової конвенції про захист національних меншин 1995 року та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин 1992 року. Рік тому голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що законопроєкт встановлює "запобіжники щодо реалізації захисту своїх прав національними меншинами, які пов'язують себе із державою, визнаною в Україні терористом".

Теги за темою
Верховна Рада Законопроект
Джерело матеріала
loader
loader