Фільм «Буча» Станіслава Тіунова покажуть у рамках проєкту з протидії російській пропаганді в Нью-Йорку
Фільм «Буча» Станіслава Тіунова покажуть у рамках проєкту з протидії російській пропаганді в Нью-Йорку

Фільм «Буча» Станіслава Тіунова покажуть у рамках проєкту з протидії російській пропаганді в Нью-Йорку

Художній фільм заснований на реальних подіях, що відбувалися у містах Буча, Ворзель, Гостомель та Ірпінь під час російської окупації в лютому–квітні 2022 року.

Робочі матеріали художнього фільму «Буча» сценариста та продюсера Олександра Щура та режисера Станіслава Тіунова презентують на спеціальній події Art against propaganda з протидії російській пропаганді, що відбудеться 8 жовтня в Університетському клубі в Нью-Йорку. Про це повідомила пресслужба стрічки.

Спеціальним гостем заходу стане керівний директор Techstars Семен Дукач, а співорганізаторкою вечора та ведучою — американська письменниця Мітці Пердю. Окрім цього, матеріали фільму будуть представлені для професорського складу у Колумбійському університеті в Нью-Йорку.

Фільм «Буча» — художня драма, сюжет якої заснований на реальних подіях, що відбулися у містах Буча, Ворзель та Гостомель під час російської окупації у лютому-березні 2022 року. Стрічка розповість про порятунок місцевих жителів Костянтином Гудаускас — громадянином Казахстану, який отримав притулок в Україні та проживав в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації.

Як повідомляє пресслужба фільму, зйомки проходили в Київській області в березні та квітні 2023 року та зайняли 28 знімальних днів. Останні кадри були зафільмовані у серпні на горі Говерла. Наразі триває період постпродакшену, а фільм буде готовий до весни 2024 року.

«У нас є дві головні мети. Перша — це протистояти російській пропаганді у всьому світі. Кіно — це один з потужних інструментів донесення меседжів світу. Якщо хтось думає, що всі у Європі, США знають достеменно, що у нас відбувалось, і вірять тільки нам, то на жаль, він глибоко помиляється. Росіяни вже зняли і показують пропагандистські стрічки "Азовсталь. Освобождение" та "Свидетель" зі своєю версією подій у Маріуполі та Бучі. Є ймовірність, що світ надивиться російських фільмів та прийме їх наративи. Ми маємо доносити істину!

Наша друга мета – вшанувати пам’ять загиблих. Під час роботи над сценарієм ми зустрічалися з усіма героями або родичами загиблих. І перше, що ми питали — чи не проти вони розповісти свою історію для фільму і чи потрібен такий фільм. І всі вони відповідали: "Так, ми хочемо, щоб про це дізнались у всьому світі"», — розповів автор сценарію та продюсер фільму Олександр Щур.

  • Читайте також: Фільм «Свідок»: російська відповідь українській «Бучі»

Головні ролі у фільмі «Буча» зіграли польський актор Цезарій Лукашевич та український актор В'ячеслав Довженко.

Над виробництвом стрічки працювали 80 фахівців та понад 120 акторів, серед яких Нікон Федотов, Олександр Печериця, Сергій Стрельніков, Анастасія Нестеренко, Артемій Єгоров, Сергій Смеян, Володимир Захаренков та інші, а також 700 акторів масових сцен.

Команді допомагали Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, ГУР МО України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, Київська міська рада, Київська обласна військова адміністрація та українська кіностудія Film.UA Group.

Під час роботи над сценарієм консультації надавав лікар-психіатр і клінічний психолог Олексій Кругляченко.

Робочі матеріали стрічки були представлені та отримали підтримку на European Film Market Берлінського міжнародного кінофестивалю, кінофестивалі La Biennale di Venezia та Toronto International Film Festival. 

Режисером стрічки був заявлений Станіслав Тіунов. Відомо, що раніше він зняв низку музичних кліпів, а також продюсував комедії «Побачення у Вегасі» та «Продюсер».

Артоглядачка, журналістка «Детектора медіа» Лєна Чиченіна відреагувала на появу тизеру «Бучі» критикою на адресу команди фільму.

Українська кіноакадемія виступила із заявою через заплановані зйомки фільму «Буча», закликавши до широкої дискусії щодо його доцільності. Творці майбутнього фільму раніше працювали над створенням комедійних стрічок, зокрема для студії «Квартал 95».

Тизер фільму «Буча» про звірства росіян викликав обурення в кіноспільноті. Зокрема, режисерка Ірина Цілик зазначила, що відмовилася від пропозиції знімати фільм про Бучу за подібним сценарієм: «Знаю, що купа режисерів від нього відмовилися теж. Але не всі. Процес іде, хайп ловиться».

Водночас виконавець головної негативної ролі в ігровому фільмі «Буча» В’ячеслав Довженко в інтерв’ю «Фокусу» висловив думку, що критикувати стрічку наразі зарано, оскільки її як такої ще немає.

Продюсер та сценарист «Бучі» Олександр Щур вважає, що саме художнє кіно може лікувати ПТСР в українців, що пережили війну.

Фото: пресслужба стрічки «Буча»

Теги за темою
фільм кіновиробництво
Джерело матеріала
loader
loader