![Церковне свято 28 вересня: чому цей день вважається недобрим](https://thumbor.my.ua/xGdBtWtcRyIIMTJkChhZcWfezZs=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F20f6c89d8cd323780ac50d855dccb586.jpg)
Церковне свято 28 вересня: чому цей день вважається недобрим
28 вересня за новим церковним календарем згадують преподобного Харитона Сповідника. Кого вшановують цього дня за старим стилем, що можна і не можна робити, а також прикмети дня - розповідаємо в матеріалі.
- 28 вересня 2023 - яке завтра церковне свято за новим і старим календарем
- Прикмети на 28 вересня
- Що не можна робити 28 вересня
- Що можна робити 28 вересня
- 28 вересня - іменини сьогодні
28 вересня 2023 - яке завтра церковне свято за новим і старим календарем
28 вересня (11жовтня за юліанським календарем) - день пам'яті Харитона Сповідника, єпископа Іконійського.
Харитон Сповідник жив у IV столітті, в Іконії (зараз це турецьке місто Конья). У ті часи правив римський імператор Авреліан, який влаштовував гоніння на християн. Потрапив під них і Харитон.
Прикладом для єпископа слугувала мучениця Фекла, його землячка, яка мученицьки загинула за віру. Харитон вирішив, що вчинить так само, але імператора Авреліана вбили, а новий правитель наказав відпустити Харитона. Тож святий вирішив присвятити своє життя Богу і вирушив до Єрусалима. Дорогою на нього напали розбійники, зв'язали його, і залишили його з собою в печері. Харитон став чекати смерті, але в печеру заповзла змія і отруїла своєю отрутою вино, яке випили розбійники і загинули після. Преподобний вирішив залишитися жити в печері, з часом у нього з'явилися послідовники, а пізніше виникла Фаранська лавра - дуже знаменита в Палестині.
Святий Харитон покинув її, щоб бути наодинці, і пішов у пустелю. Там він, у печерах Сорокаденної гори, заснував Єрихонську лавру, а пізніше перейшов уже на нове місце і створив там Суккійську лавру. Неподалік від неї в печері преподобний Харитон Сповідник і провів залишок життя, але помирати вирушив у свою першу обитель - Фаранську лавру. Поховали його в церкві, яку побудували на місці тієї самої печери розбійників.
Церковне свято 28 вересня за старим стилем - день пам'яті святого великомученика Микити Готфського..
Прикмети на 28 вересня
За прикметами дня судили, якими будуть урожай, зима і літо:
- якщо цього дня холодний вітер - наступне літо буде теплим;
- погожий день - до холодної та сніжної зими;
- гуси високо летять - до повені взимку;
- якщо листя опадає і лягає тильним боком - наступного року буде гарний урожай.
У народному календарі 28 вересня - свято Харитонів день. За народним повір'ям цього дня, за три дні до свята Покрови, не можна їсти жодних ягід - нібито на них наплював нечистий. Той, хто спробує - тяжко захворіє.
Що не можна робити 28 вересня
Що сьогодні не можна робити:
- скаржитися на життя - до негараздів;
- обманювати;
- займатися домашніми справами, вимітати сміття з хати - можна вимести благополуччя;
- ділитися планами;
- перераховувати гроші;
- виходити у двір і навіть за поріг, щоб уникнути лихого ока.
День вважається недобрим - за старих часів говорили, що в цей час гуляють темні сили. Тому намагалися без потреби не виходити з дому, особливо ввечері. Оскільки в нинішній час дотримуватися останньої заборони важко, то можна просто перед виходом з дому помолитися.
Що можна робити 28 вересня
Преподобному Харитону Сповіднику моляться в складних ситуаціях, просять допомогти прийняти рішення, а також зцілення від недуг. Цього дня добре подати милостиню, можна займатися тільки легкою роботою.
За народною прикметою парам, які збираються одружитися, радять пригостити сусідів шматочком медового пирога - вважається, що тоді спільне життя буде щасливим і довгим.
28 вересня - іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають В'ячеслав, Матвій, Федір, Олександр, Валентин, Іван, Василь, Сергій, Георгій, Олексій.
Раніше ми публікували православний календар на жовтень 2023 з датами за новим стилем.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)