Один із провідних світових виробників верстатів, японо-німецька компанія DMG Mori продовжує працювати в Росії. Компанія постачає продукцію на військові заводи агресора, незважаючи на власні гучні заяви про вихід із ринку РФ.
Про "зальоти" DMG Mori повідомило німецьке видання Die Zeit. Також його дані підтверджують українське НАЗК та російське опозиційне видання "Агентство".
Зокрема, як пояснювали НАПК, в Росії DMG Mori представлена через ТОВ "ДМГ Морі Рус". Це "ДМГ Морі Рус" здійснило в липні та серпні 2022 року постачання верстатних комплектуючих для дочірнього підприємства ПАТ "ОДКС-а "Сатурн – інструментальний завод", що виробляє газотурбінні двигуни для військової авіації".
У розпорядженні Die Zeit також опинилися дані аналітиків ГО "Рада економічної безпеки України", які займаються встановленням порушників санкцій проти РФ. У них міститься інформація із закритих фінансових документів компанії.
Вони свідчать, що "ДМГ Морі Рус" отримала мільйонні продажі. Тільки за третій та четвертий квартал 2022 року продажі російської філії становили 16 млн доларів, а за перші 3 місяці 2023 року було додано ще 2 млн доларів.
Також ці документи підтверджують дані про те, що у 2022 році два верстати з числовим програмним забезпеченням та деталь верстата загальною вартістю близько 1 млн доларів отримала компанія "Промтех-Дубна". Цю компанію США ідентифікували як "кінцевого військового споживача" і на яку накладено санкції США та ЄС.
Цікаво й ті, що основними клієнтами російської філії DMG Mori виявилися саме компанії, створені колишніми співробітниками філії. Так, щонайменше 7,5 млн доларів у 2022 році "ДМГ Морі Рус" отримала від DM Technologie – компанії, яку зареєстрували у квітні-2022 під керівництвом багаторічного співробітника російської філії DMG Mori.
DM Technologies визнає, що має спеціалізований завод, розташований в Ульяновську. Тобто там, де знаходиться завод DMG Mori.
Інший покупець – ТОВ "Сервіс Плюс" – займається технічним обслуговуванням машин DMG Mori і, очевидно, має досвід роботи із західними санкціями. Компанія співпрацює з підсанкційним ПАТ "Пролетарський завод", що оснащує кораблі для ВМФ РФ. "Сервіс Плюс" теж відкрив філію на аналогічну адресу заводу DMG Mori в Ульяновську, яка, за словами материнської компанії, закрита.
У травні 2022 року газета Zeit у номері 22/23 також повідомляла, що верстати від DMG Mori використовуються в Росії виробником зброї "Калашников", АТ "Улан-Уденський авіаційний завод" (у тому числі для виробництва військово-транспортного вертольота Mi-8AMTSh). і АТ "Іжевський електромеханічний завод "Купол", що виробляє системи ППО "Тор". Також обладнання DMG Mori використовувалося авіавиробником "Сухий", який випускає винищувач Су-57. Усього продукцію DMG Mori використовують близько 50 російських військових заводів.
При цьому офіційно DMG Mori ще наприкінці лютого 2022 року оголосила про припинення всіх продажів та обслуговування у Росії, а також всього виробництва на своєму заводі. Очевидно, що заяви компанії мають мало спільного із реальністю.
Через це DMG Mori вже було внесено до переліку міжнародних спонсорів війни, який складають НАЗК та Мін'юст України. Наразі цій компанії загрожують глобальні репутаційні втрати.
Разом з DMG Mori до "чорного списку" потрапив її конкурент - Spinner. Тобто обидва провідні виробники верстатів у Німеччині були викриті у співпраці з РФ та допомоги ВПК агресора.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше одним із кандидатів на внесення до списку спонсорів війни виявився популярний італійський виробник матраців Magniflex. Компанія відкрито продовжує працювати та сплачувати податки в Росії.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!