Місія New Horizons ("Нові горизонти"), відома своїм новаторським дослідженням об'єктів у зовнішніх областях Сонячної системи, зіткнулася з протиріччями. У NASA спочатку мали намір обмежити фінансування дослідження зондом поясу Койпера до 2024 року. Цей крок призвів би до передачі управління місією геліофізикам, фактично відсторонивши планетологів від проведення наукових експериментів або участі у прийнятті важливих рішень щодо місії.
Одне з потенційних наукових досліджень, яке висіло на волосині, – це можливе близьке зіткнення зонда з астероїдом у поясі Койпера. Хоча конкретна ціль ще не визначена, це залишається спокусливою перспективою, якщо вона перетнеться з траєкторією польоту New Horizons.
Згідно з початковим планом передати управління місією геліофізикам, ця можливість могла бути втрачена. Однак, згідно з нещодавнім рішенням NASA, планетологи і геліофізики співпрацюватимуть в управлінні місією, а фінансування буде здійснюватися переважно з Офісу планетарних досліджень Центру космічних польотів ім. Маршалла.
Щодо технічних можливостей зонда, то його джерело живлення розраховане на роботу до 2035 року. Однак розширена програма може поглинути частину його обмежених енергетичних ресурсів для досягнення розширених дослідницьких цілей в межах поясу Койпера.