Німеччина планує передати нам ще IRIS-T
Німеччина планує передати нам ще IRIS-T

Німеччина планує передати нам ще IRIS-T

Німеччина планує передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони, щоб допомогти захистити маршрути зернового експорту від потенційних атак Росії.

Як повідомляє Bloomberg, ідеться про ще одну систему IRIS-T і «понад дюжину» зенітних установок Gepard.

Додаткові IRIS-T та Gepard забезпечать прикриття вантажів, що прямують до Румунії вздовж південного узбережжя країни, кажуть джерела видання.

Очікується, що системи ППО прибудуть в Україну до кінця цього року, а подальші постачання IRIS-T слідуватимуть за ними, щойно системи будуть вироблені.

Член оборонного комітету Бундестагу Маркус Фабер підтвердив, що Україна отримає більше IRIS-T, установок Gepard та боєприпасів.

Крім того, німецький збройовий концерн Rheinmetall передав Україні нову партію розвідувальних систем SurveilSpire. Замовлення оплатив уряд Німеччини.

Система захисту дронів SurvеilSpire призначена для розвідки та боротьби з ворожими дронами. До її складу входить спостережена вежа з камерою денного та нічного бачення, автопілотовані мінідрони та система управління. Транспортні засоби включені. SurvеilSpire також застосовує дрони-розвідники, які можуть проводити патрулюванні польоти.

Система включає бездротові канали зв’язку для передачі відео на мобільний командний пункт.

Для розгортання системи потрібні лише три людини.

Rheinmetall співпрацює над проєктом з естонською компанією DefSecIntel.

З поганого — що в уряду Німеччини немає планів постачати нам далекобійні ракети Taurus в найближчому майбутньому. Принаймні, це стверджує Bild.

За її даними, минулого тижня під час закритого засідання комітету із закордонних справ канцлера Олафа Шольца запитали, чому Франція та Велика Британія вже передають крилаті ракети Україні, а Німеччина все ще ні. Шольц відповів, що обидві країни «можуть робити те, що нам не дозволено, тому таке питання перед ними не стоїть».

Канцлер міг мати на увазі надання Україні геоданих щодо ракетних цілей, а також можливої присутності німецьких фахівців «на землі» для обслуговування ракет.

Теги за темою
війна Збройні сили України Німеччина Економіка Армія Естонія
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader