США планують збільшити виробництво артилерійських снарядів до 100 тис. на місяць
США планують збільшити виробництво артилерійських снарядів до 100 тис. на місяць

США планують збільшити виробництво артилерійських снарядів до 100 тис. на місяць

США мають намір пришвидшити виробництво найпоширенішого в Україні артилерійського снаряда,

Як повідомляє Bloomberg, мета — виробляти артилерійські снаряди калібру 155 мм в темпі 100 тис. штук на місяць, порівняно з 28 тис. нині. Видання зазначає, що зараз виробляється вдвічі більше, ніж після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Постачання в Україну ракет Javelin і Stinger, а також гаубиць і боєприпасів призвели до виснаження американських запасів. Це змусило Пентагон за підтримки Конгресу спрямувати мільярди доларів на розширення промислового потенціалу США.

«З 3,4 млрд доларів, виділених за контрактом на розвиток промисловості, три чверті, або 2,5 млрд, підуть на збільшення виробництва 155-мм артилерійських снарядів», — уточнив Дуґлас Буш, начальник відділу закупівель армії.

За його словами, Штати зможуть збільшити виробництво спочатку з 28 тис. снарядів на місяць до 36 тисяч. А на початку 2025 р. галузь має «переломити ситуацію» та вийти на рівень 80 тис. снарядів на місяць і до кінця цього року досягти рівня 100 тис. снарядів.

Першим кроком стало розширення наявних державних і підрядних підприємств в Пенсільванії, Теннессі та Айові, що виробляють металеві гільзи, вибухову начинку для снарядів тощо. Тут збільшили кількість робочих змін і встановили нове обладнання.

Другий крок — запуск нових виробництв. Одним із них є канадський завод з виробництва металевих деталей IMT Defence. За словами Буша, він має стати до ладу наступного року. Крім того, у Техасі зараз будують завод General Dynamics. На нього виділено близько 500 млн дол. для оснащення новими виробничими технологіями, включно з роботами.

Пентагон планує значно збільшити потужності США з виробництва IMX (Insensitive Explosive Munitions), які вважаються безпечнішими в обігу та зберіганні, ніж тротил. Армія також шукає можливе фінансування для створення власного джерела тротилу, бо нразі його у США не виробляють, і Пентагон закуповує його в дружніх країнах, наприклад, у Польщі.

Буш додав, що для досягнення поставлених цілей у великих кількостях Пентагону будуть потрібні і IMX, і TNT.

І навіть якщо буде досягнуто рівень 100 тис. снарядів на місяць, армії все одно знадобляться великі кошти для придбання боєприпасів. Закупівля може обійтись в 3,5 млрд дол. на рік, зазначив він.

Теги за темою
США Економіка Канада Армія Пентагон
Джерело матеріала
loader
loader