Україна поставила на паузу позови проти Польщі, Угорщини та Словаччини до СОТ
Україна поставила на паузу позови проти Польщі, Угорщини та Словаччини до СОТ

Україна поставила на паузу позови проти Польщі, Угорщини та Словаччини до СОТ

Наразі офіційний Київ "поставив на паузу" свої скарги на Польщу, Угорщину та Словаччину у Світовій організації торгівлі. Україна має намір знайти компромісне рішення щодо ввезення сільськогосподарської продукції. Про це розповів заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка у спілкуванні зі ЗМІ у Брюсселі, передає " Інтерфакс-Україна ".

- Проблема ввезення української сільськогосподарської продукції буде усунена у найближчі тижні та місяці. Буде багато новин про те, як змінюється режим ліцензування тощо. Це буде дуже активна робота. Тому поки ми шукаємо практичне рішення, наші суперечки у СОТ на сьогодні на паузі, - сказав він, додавши, що Україна ще не розпочала сам процес суперечки у СОТ. - Ми не в суперечці – ми не оформляли робочого органу для ведення спору, ми на стадії консультацій. Ми направили до СОТ цю справу, і для консультацій є 60 днів, – пояснив торгпред.

За його словами, Україна зацікавлена ​​знайти конструктивне рішення у рамках усього ЄС. Він наголосив на тому, що ЄС та Україна мають однаковий підхід до торговельних угод. Він також назвав "великим загальним досягненням" те, що із безпосередньо транзитом української продукції проблем із сусідами немає.

- У нас залишився єдиний чутливий пункт – це питання, коли можуть бути відкриті ринки сусідніх країн для українських товарів. Це мінімальна проблема, бо ми туди не продаємо багато зернової продукції. Але це взагалі питання функціонування торгівлі між Україною та ЄС, – додав торгпред.

Говорячи про ситуацію з Польщею, Качка висловив сподівання, що сторони зможуть повернутись до обговорення після виборів, оскільки системних перешкод для вирішення проблеми немає. Наразі на адресу Польщі немає запитів на ліцензії на експорт від українських компаній – що є додатковим показником, що немає масивного тиску експорту на внутрішній ринок Польщі. Він додав, що Україна використовує цей час, щоб показати, що насправді чіткий інтерес українських експортерів – просто експортувати до тих держав-членів ЄС, де запит на українські товари справді високий.

Раніше після завершення дії тимчасових обмежень на рівні ЄС на імпорт окремих видів сільгосппродукції Україна запропонувала Європейській комісії та Польщі, Угорщині, Словаччині, Болгарії та Румунії план експортного контролю для чотирьох груп культур – пшениці, кукурудзи, соняшнику та ріпаку – для захисту їхніх внутрішніх ринків.. Однак Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження щодо українського імпорту. Україна у відповідь заявила, що розпочинає оскарження їхніх дій у Світовій організації торгівлі.

Теги за темою
авто продукти
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader