Джерела ZN.UA розповіли про найнеоднозначніші моменти у справі про хабар голові Верховного Суду
У ході розслідування справи про отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі колишнім головою Верховного Суду Всеволодом Князєвим у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі виникали неоднозначні скандальні моменти. Серед них – зафіксована на опублікованих плівках інформація про те, що заступник глави САП Андрій Синюк зустрічався з адвокатом-посередником Олегом Горецьким, а також скандал через спроби розблокування телефону Князєва за кордоном, які не були погоджені з керівництвом САП.
Чим закінчилися ці скандали і як позначились на справі пише редактор відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова у статті «Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді ВС залишилися без підозр?»
На сьогодні, за інформацією джерел ZN.UA, телефон Князєва вже розблоковано спеціалістами НАБУ. Ті ж джерела стверджують, що у пристрої не було доказів у справі про хабар Князєва. Крім цього телефону, у розпорядженні слідчих є ще кілька девайсів ексголови Верховного Суду. Саме з них, за нашими даними, слідство використало інформацію.
Також Інна Ведернікова пише, що дисциплінарний орган відмовив у відкритті провадження щодо заступника глави САП Андрія Синюка та щодо прокурорп Олександра Омельченка, який звинувачував главу САП Олександра Клименка у перешкоджанні розблокуванню телефону Князєва за кордоном.
«Прокурори не побачили підстав для дисциплінарної відповідальності», – пояснило джерело.
Також прокурори не встановили можливий зв'язок між Синюком та адвокатом Олегом Горецьким, який проходить у справі Князєва, як посередник. Їхні зустрічі були зафіксовані, проте Синюк не знав про проведення спецоперації НАБУ та САП щодо Князєва.
«Мій заступник не входив у дуже вузьке коло осіб, які були в курсі операції та того, що відбувається документування справи колишнього глави ВС. Тобто він не знав, що така справа є до моменту, коли ми повідомили про це офіційно», – прокоментував ще в липні ситуацію голова САП Клименко, коли був впевнений, що буде розслідування про злив матеріалів справи.
Також наші джерела прояснили ситуацію щодо грошей, які передавались Князєву агентом НАБУ. Як відомо, частину з них не було знайдено слідством.
«Ми знайшли більше, ніж треба, але це не ті гроші, які ми передавали, – розповіло джерело. – Оскільки купюри передавалися кількома траншами, перший транш ми не могли контролювати, оскільки банально не могли розкритися раніше. Потрібно було, щоб Князєв передав ці гроші, щоб потім можна було знайти цих суддів. Безумовно, це був ризик із нашого боку, але ми все одно реалізувалися успішно. Із того, що спочатку мали. Так, нам не пощастило, що не було якихось документів, що підтверджують, чи листування між суддями, між суддями та Князєвим у контексті передачі грошей. У переписці чатів немає обговорень конкретних кейсів між суддями. Найімовірніше, це було особисте спілкування конкретного судді з Князєвим і така сама передача. Вже пройшов час після першого траншу і куди судді поділи мічені гроші можна лише припускати».
Нагадаємо, що 4 жовтня САП відзвітувала про завершення досудового розслідування у справі щодо отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі колишнім главою Верховного Суду Всеволодом Князєвим. Слідство вважає, що він отримав гроші за ухвалення позитивного рішення від олігарха Костянтина Жеваго через адвоката-посередника Олега Горецького. Останній пішов на угоду зі слідством.