ЮНЕСКО оголосила про намір відкрити перший віртуальний музей викрадених культурних артефактів для підвищення обізнаності громадськості щодо проблем торгівлі культурними цінностями та унікальну важливість культурної спадщини. Про це повідомило The Guardian.
«За кожною викраденою роботою чи фрагментом — шматочок історії, ідентичності та людяності, який був вирваний у його хранителів, став недоступним для дослідження, і тепер ризикує бути забутим», — сказала генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле.
За її словами, ідея проєкту полягає в тому, щоб повернути увагу до таких культурних цінностей та «відновити право суспільства на доступ до своєї спадщини, досвідчити її та виявити себе у ній».
Віртуальний музей вартістю 2,5 млн дол. розробляють спільно з міжнародною організацією кримінальною поліції «Інтерпол», чия база даних про культурні цінності, викрадені з музеїв, колекцій та археологічних розкопок по всьому світу, налічує 52 тис. артефактів. Відкрити музей планують у 2025 році.
Відвідувачі зможуть переміщуватися віртуальним простором, де розмістять детальні 3D-зображення артефактів, кожне з яких буде супроводжуватися інформацією, що пояснює його культурне значення.
Заступник генерального директора ЮНЕСКО з питань культури Ернесто Оттоне зазначив, що незважаючи на те, що проєктування та створення віртуального музею було складною роботою, найбільш трудомістким завданням було створення масштабованих 3D-зображень артефактів, для багатьох з яких немає жодної інформації, окрім маленьких чорно-білих фотографій.
Представники ЮНЕСКО сподіваються, що робота віртуального музею в подальшому сприятиме поверненню культурних цінностей.
Нагадаємо, на офіційному сайті ООН опублікували фото, які доносять свідчення про руйнування, завдані Україні армією Росії. Добірка світлин під заголовком «Кадри війни» охоплює дванадцять знімків з різних місць, що постраждали від російської агресії.
На фото: візуалізація майбутнього віртуального музею викрадених культурних артефактів ЮНЕСКО
Фото: The Guardian
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.