Керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП, який перебував під домашнім арештом у справі про розпалювання релігійної ворожнечі, оголосили про нову підозру по тій самій статті. Про це повідомили пресслужба СБУ, пресслужба Нацполіції і пресслужба Офісу генерального прокурора.
Правоохоронці не називають імені митрополита, але Черкаську єпархію УПЦ МП очолює Феодосій (Снігірьов).
На початку цього року митрополиту вручили підозру за фактами заперечення російської агресії та поширення закликів до міжконфесійної ворожнечі. Тоді суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
«Однак це не зупинило клірика. У власній домівці він почав записувати провокативні відео, в яких повторював кремлівські наративи про релігійні громади в Україні», — пише СБУ.
Правоохоронці встановили, що у своїх «зверненнях» фігурант зневажливо висловлювався про вірян та священнослужителів інших конфесій.
Також він намагався дискредитувати працівників правоохоронних органів, які проводили безпекові заходи на території релігійних громад області.
Як пише СБУ, «після запису пропагандистських відео їхній автор у рясі поширював деструктивний контент на Youtube-каналі сайту Черкаської єпархії УПЦ МП».
Поліція уточнює, що митрополит записував та публікував відео в червні. ОГП повідомляє, що факт злочинних дій підтвердила судово-лінгвістична експертиза.
Митрополиту повідомили про ще одну підозру за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно).
Вирішується питання щодо обрання нового запобіжного заходу, але вже тримання під вартою.
Поліція повідомляє, що йому загрожує до трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. Триває розслідування.
Фото: СБУ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.