У Швейцарії діє п’ята частина всіх російських шпигунів у Європі – ЗМІ
Європейські уряди вислали сотні російських дипломатів, звинувачених у шпигунстві, відколи президент РФ Владімір Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році. Однак Швейцарія стала домом для п'ятої частини російських шпигунів, що діють в Європі, повідомляє газета Neue Zürcher Zeitung (NZZ) з посиланням на доповідь розвідки.
У Швейцарії зараз перебуває близько 80 російських агентів, повідомив високопосадовець Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) членам Комісії з питань зовнішньої політики Національної ради, повідомляє NZZ, передає Bloomberg.
Хоча такі швейцарські міста, як Женева і Берн, завжди привертали увагу розвідки, питання про російських дипломатів, які працюють шпигунами в Швейцарії, зараз стало більш гострою темою дебатів серед швейцарських політиків.
«Ці іноземні агенти становлять загрозу для внутрішньої і зовнішньої безпеки Швейцарії», – заявив в інтерв'ю NZZ член Національної ради і член Соціал-демократичної партії Фабіан Моліна.
Давно відома своєю нейтральною позицією, Швейцарія порушила традицію, повторюючи більшість санкцій Європейського Союзу проти Росії та деяких пов'язаних з нею осіб з початку війни. Минулого року вона заявила, що заморозила російські активи на суму близько 8,2 мільярда доларів. Ці заходи не поширюються на дипломатів, які продовжують користуватися імунітетом.
«Федеральна рада не накладає жодних санкцій у вигляді висилки дипломатів. Коли Швейцарія висилає дипломатів, вона робить це з міркувань внутрішньої безпеки, і про ці випадки не повідомляється публічно», – заявив представник швейцарського Міністерства закордонних справ в інтерв'ю NZZ, додавши, що канали зв'язку з Росією мають бути збережені.
Нагадаємо, Міністерство юстиції США активізувало розслідування щодо швейцарських банків Credit Suisse Group та UBS Group AG у зв'язку з підозрою в порушенні нормативів, що дозволило російським клієнтам уникнути санкцій.
У вересні Федеральна рада Швейцарії схвалила пакет на майже 110 мільйонів доларів, спрямований на допомогу в розмінуванні цивільних і сільськогосподарських територій України та сприяння відбудові. Нещодавно уряд Швейцарії схвалив попередній план мотивації українських біженців до повернення в Україну, який передбачає виплату одноразової фінансової допомоги.