Москві дуже потрібен ще один збройний конфлікт у світі чи Європі, а краще війна, щоб розосередити увагу міжнародного співтовариства від російської агресії проти України. Кремль спланував переворот у Нігері, потім громадянську війну в Судані, але це трохи далеко від кордонів європейського континенту. Далі Путін кинув у справу свого стипендіата Мілорада Додіка, щоб загострилася ситуація у Боснії та Герцеговині, паралельно було підготовлено провокацію в Косово. І тепер, впливаючи на політику палестинських бойовиків ХАМАС, Москва направила їх для початку війни в Ізраїлі. Кожен конфлікт, що готується Кремлем, завжди супроводжувався інформаційною та ідеологічною підготовкою. У Нігері це була нібито боротьба проти сил імперіалізму, у Судані неприйняття начебто диктаторського режиму, у БіГ чергове провокування місцевих сербів на приєднання до Белграда, у Косово, наратив знущання над місцевими сербами офіційною Приштиною та боротьбою за свою автономію, а насправді за відокремлення.
Палестинське питання до кінця не знайшло свого рішення в останні десятиліття. І ось радикальні палестинські сили Москва приховано підготувала для нападу на Ізраїль для нібито справедливого вирішення питання міжнародним співтовариством. План вторгнення, що тримався у глибокій таємниці, десь спрацював. Вранці 07 жовтня в 50-ті роковини початку війни Судного дня, коли Єгипет і Сирія спробували повернути території, втрачені під час Шестиденної війни раптовою атакою на ізраїльські позиції в Судний день, який широко відзначається в іудаїзмі як день відпочинку, посту та молитви, бойовики ХАМАС проникли на суміжні із Сектором Газа території Ізраїлю, розпочавши бойові дії. Загинули щонайменше 140 ізраїльтян, півтори тисячі перебувають у лікарнях. Зі Сектору Газа по Ізраїлю було випущено понад 5000 ракет. Бойовики ХАМАС на території Ізраїлю вчиняють численні військові злочини: розстрілюють автомобілі з мирними жителями, що евакуюються з прикордонних із Сектором Газа територій Ізраїлю, вбивають бійців ізраїльської армії, що здалися в полон, знущаються з жінок, прагнуть захопити якнайбільше цивільних осіб і вивозять їх в Газу. Ізраїль ризикує отримати війну, яка поставить на карту взагалі збереження його державності – низка суміжних, недружніх країн цілком можуть вжити агресивних дій у разі відвертих військових невдач ізраїльської армії. Так, визнана терористичною ісламістська організація Хезбола вже розпочала обстріл Ізраїлю з територій Лівану. Тому геополітична турбулентність, що виникла внаслідок чергового палестино-ізраїльського конфлікту, безсумнівно вигідна Росії. Не дивно, що російські медіа уважно стежать за перебігом бойових дій і не приховують своїх симпатій ХАМАС та його союзникам. Москва діяла проти Ізраїлю у війні Судного дня 50 років тому, також прикрито вороже поводиться і сьогодні. Кремлівські ЗМІ демонстрували дивовижну поінформованість щодо підготовки атаки ХАМАС на Ізраїль. Зокрема, наприкінці серпня ц.р. в офіційних російських виданнях з'явилися публікації із заголовками на кшталт «Рух ХАМАС готується до повномасштабної війни з Ізраїлем».
На відміну від Хезболи, ХАМАС не є на 100% проксі Ірану. Їхні прямі контакти з РФ і несподіване «налагодження відносин» з режимом Асада може свідчити лише про те, що дане угруповання могло атакувати Ізраїль саме за командою Москви, а не Тегерана. Путіну вигідний масштабний конфлікт на Близькому Сході з метою відвернення уваги міжнародної спільноти від війни в Україні. Кремль сподівається, що надання Сполученими Штатами військової допомоги Ізраїлю змусить Вашингтон переключити свою увагу з України, яка є головною метою загарбницької війни, започаткованої Росією. Переключення уваги США на свого стратегічного союзника – Ізраїль відкриє вікно можливостей для Росії задля ескалації ситуації в Україні.
Росію та Палестину пов'язують тісні взаємини ще з радянських часів. Зацікавлений просуванням свого впливу серед країн арабського світу, СРСР прямо називав Ізраїль «пособником західного імперіалізму», а діяльність палестинців – «національно-визвольним рухом». ХАМАС має давні та багатопланові зв'язки з РФ. Представників угруповання приймають на високому рівні аж до міністра закордонних справ РФ у Москві. Останній такий візит відбувся після широкомасштабного нападу на Україну у вересні 2022 року. З 2015 по 2020 рік між вищим керівництвом МЗС РФ та ХАМАС було проведено 7 офіційних зустрічей. Крім цього, Росія буквально наповнює Сектор Газа різними видами озброєнь, здійснюючи постачання такої зброї через Сирію, Іран та Хезболлу в Лівані. Путін здійснює пряму підтримку ХАМАС ще з початку 2000-х років продажами стрілецької зброї та гелікоптерів. Співробітництво з цією організацією мало конкретну мету: зміцнення геополітичних позицій РФ на Близькому Сході з паралельним ослабленням міжнародного становища США. Масштабний конфлікт на Близькому Сході може спровокувати і геополітичний ефект доміно, який загострить і питання вторгнення Китаю на Тайвань, і загрози з боку Росії щодо країн Балтії та на Кавказі. Такий розвиток подій здатний завдати удару по стратегічним інтересам США та Заходу на світовій арені.
Москва задоволена таким розвитком подій. Усі світові ЗМІ тільки й говорять про Ізраїль, згадка про війну в Україні відійшли на третій план. Таку спеціальну інформаційну операцію Кремль провів ще в 2015 року, коли організував потік нібито біженців із Сирії до Європи. Тоді насправді сирійців у колонах мігрантів було менше 25%, переважно це були біженці та вимушені переселенці із бідних країн Азії. Але після цієї «мігрантської кризи» європейські та світові ЗМІ звели до мінімуму інформування громадськості щодо ситуації в Україні. Тема російської окупації Криму та Донбасу практично зникла. За вісім років Москва проводить аналогічну інформаційну операцію.