Італійська компанія Leonardo каже, що вони мають досвід у створенні рою безпілотників, якими міг би керувати GCAP. Тому вони хочуть більшої участі в програмі.
Генеральний директор італійського гіганта Leonardo Роберто Чинголані заявив, що вони хочуть мати більшу частку в програмі розробки винищувача GCAP. Він створюється в співробітництві з Великою Британією та Японією. Про це повідомляє Infodefensa.
Міністерство оборони Італії вже випустило заяву з вимогою "справжньої тринаціональної програми", яка має будуватися на принципі справедливого розподілу. Рим вважає, що Лондон та Токіо обмежують участь в розробці винищувача 6 покоління.
Важливо Великобританія виділила додаткові 650 млн фунтів на розробку винищувача Tempest: що відомоНаразі весь проєкт GCAP, як стверджує Чинголані, є "великою лабораторією розумів" та не має квот. Журналісти пишуть, що Велика Британія має штаб-квартиру в Лондоні. де розробляють літак. Також наразі немає переговорів щодо розподілення ролей у розробці. Чинголані каже, що переговори технічного характеру досі відстають від графіка.
"Є ще багато роботи з японцями та з англійцями. Ми вважаємо, що ми маємо набагато більш просунуті навички в певних секторах", — заявив гендиректор Leonardo.
Він додав, що в Leonardo є значний досвід у створенні рою безпілотників. Майбутній літак зможе керувати 30-40 БПЛА під час польоту. Частина з них буде віддана в жертву для проникнення у ворожий повітряний простір. Саме в цьому Leonardo має сильну сторону. Впродовж нинішнього місяця Італія проведе низку зустрічей з британцями та японцями.
Нагадаємо, 29 вересня в Британії випробували катапультування крісла для турецького винищувача KAAN.
12 вересня Італія, Велика Британія та Японіяузгодили подальшу розробку винищувача 6 покоління.