Конкуренція за зброю між Україною та Ізраїлем: чого чекати від подій на Близькому Сході
Конкуренція за зброю між Україною та Ізраїлем: чого чекати від подій на Близькому Сході

Конкуренція за зброю між Україною та Ізраїлем: чого чекати від подій на Близькому Сході

Формат бойових дій на Близькому Сході ще незрозумілий, проте можлива конкурентність за дефіцитні військові ресурси між Україною та Ізраїлем може виявитись значно вищою, ніж можна уявити.

Експерт Defense Express Іван Киричевський розставив акценти у важливому саме для України контексті.

– Занадто рано робити тверді висновки, чи вплине нова війна на Близькому Сході на реальні обсяги постачання зброї та інших військових матеріалів для України, оскільки поки що неясний реальний формат бойових дій, у які найближчим часом може втягнутись ЦАХАЛ, – зауважив він.

За його словами, йдеться не тільки про дефіцитні 155-міліметрові снаряди та ще більш дефіцитні у 203 мм, а також керовані авіабомби JDAM, котрі використовує ЦАХАЛ.

Зараз дивляться

Киричевський вказав на нестачу ракет до ППО оборони Ізраїлю – ЗРК Patriot та FIM-92 Stinger.

– Не кажучи уже про те, що виробництво додаткових ракет до Залізного купола відбуватиметься із дуже широким залученням американських підрядників, що явно не прискорюватиме виробництво відповідних систем ППО для нас, – пояснив експерт.

У Ізраїля є свої танки, але це не означає, що їм не потрібні будуть комплектуючі до бронетраспортерів M113 та стволи до САУ M109, яких Україні також треба дуже багато, а коли конфлікт стає затяжним, то, як зауважив Киричевський, збільшується й зношення авіації.

– І тут особливо специфічним стає той факт, що ядро ВПС Ізраїлю складають саме F-16 – орієнтовно 200 одиниць. І це при тому, що і ми, м’яко кажучи, не нові літаки цього типу отримаємо, – підсумував він.

Теги за темою
Ізраїль
Джерело матеріала
loader