З російської частини МКС стався витік теплоносія
З російської частини МКС стався витік теплоносія

З російської частини МКС стався витік теплоносія

Радіатор на російському сегменті Міжнародної космічної станції почав витікати охолоджуючу рідину 9 жовтня, це вже третій подібний інцидент із залученням російського обладнання на станції менш ніж за рік. У заяві NASA йдеться, що диспетчери польотів помітили пластівці, що виходять з одного з двох радіаторів модуля «Наука» на російському сегменті станції близько 13:00 за східним часом. Цей модуль, також відомий як багатоцільовий лабораторний модуль (MLM), був встановлений на станції в липні 2021 року.

Диспетчери польотів повідомили екіпаж станції, який візуально підтвердив витік. «Так, є витік із радіатора на MLM», — сказала астронавт NASA Джасмін Могбелі диспетчерам в аудіо, яке транслювалося NASA онлайн.

Незрозуміло, скільки охолоджуючої рідини витекло з радіатора і як довго. У своїй заяві NASA йдеться, що Роскосмос повідомив агентству, що витік стався з резервного радіатора на Науці. Цей радіатор спочатку був на модулі «Рассвет», запущеному на станцію в 2010 році та переданому на «Науку» на початку цього року в рамках серії виходів у відкритий космос для оснащення «Науки».

У заяві, опублікованій у соціальних мережах, Роскосмос заявив, що головна система термоконтролю на «Науці» працює належним чином, і ні станції, ні її екіпажу нічого не загрожує. NASA запропонувало аналогічну оцінку, заявивши, що «жодного впливу на екіпаж або роботу космічної станції не було». Екіпаж станції, однак, закрив віконниці на американському сегменті станції, щоб запобігти забрудненню через витік теплоносія.

Цей інцидент став третім випадком менш ніж за рік, коли російський корабель на МКС зазнав витоку теплоносія. У грудні корабель «Союз МС-22» через три місяці після прибуття на станцію втратив теплоносій. Це призвело до того, що Роскосмос замінив цей космічний корабель космічним кораблем «Союз» без екіпажу «Союз МС-23». Це рішення утримало екіпаж, який стартував на станції на «Союзі МС-22», у космосі ще на шість місяців і повернувся 27 вересня.

У лютому вантажний корабель Progress MS-21 без екіпажу також зазнав витоку теплоносія. Цей витік стався безпосередньо перед тим, як космічний корабель, який стартував у жовтні минулого року, мав відстикуватися від станції.

Ці два витоки викликали підозри в дефекті конструкції або виробництва космічного корабля. Однак Роскосмос дійшов висновку, що витоки були спричинені ударами мікрометеороїдів або орбітального сміття. Представники НАСА погодилися з цим висновком.

«Команда NASA також переглянула це, незалежно від російської команди, і ми також не можемо знайти нічого, виходячи з інформації, наданої нам нашими російськими колегами, нічого, окрім зовнішньої сили, уламків або чогось іншого. інакше», — сказав Джоел Монтальбано, керівник програми NASA ISS, на липневому брифінгу.

Незрозуміло, чи вплине витік на плани двох виходів у відкритий космос з американського сегмента. Астронавт NASA Лорал О’Хара та астронавт ESA Андреас Могенсен планують здійснити один вихід у відкритий космос 12 жовтня, щоб виконати технічне обслуговування станції та зібрати наукові зразки, тоді як О’Хара та Могбелі здійснять ще один 20 жовтня, щоб провести додаткове технічне обслуговування станції. Джерело

Джерело матеріала
loader
loader