Міжнародна конференція з розмінування України: стала відома сума підтвердженої допомоги
Міжнародна конференція з розмінування України: стала відома сума підтвердженої допомоги

Міжнародна конференція з розмінування України: стала відома сума підтвердженої допомоги

Міжнародна конференція з розмінування України: стала відома сума підтвердженої допомоги

Також було вказано на важливість виділення частини коштів з багаторічної програми ЄС на протимінну діяльність.

У середу, 11 жовтня, у місті Загреб, столиці Хорватії, розпочалася Міжнародна донорська конференція високого рівня з гуманітарного розмінування в Україні. За результатами першого дня учасники заходу загалом підтвердили зобов'язання щодо допомоги нашій державі в цій сфері майже на 500 мільйонів євро, повідомив міністр внутрішніх справ Хорватії Давор Божинович, якого цитує "Інтерфакс-Україна".

"34 держави-учасниці висловили свою явну політичну підтримку Україні у сфері протимінної діяльності та підтримали свої політичні зобов'язання... Загальна сума цих внесків становить майже пів мільярда євро", – сказав він на брифінгу.

Зокрема, наша країна отримає 5 млн євро від Хорватії та 1,5 млн – від Іспанії, про що повідомляло українське Міністерство економіки в Telegram. Також стало відомо про близько 17 мільйонів євро додаткового фінансування від Норвегії (200 млн норвезьких крон) на протимінну діяльність, про допомогу оголосив уряд цієї держави на своєму сайті.

За словами глави МВС Хорватії, додаткові внески зробили чи зроблять у вигляді обладнання, матеріалів і експертної допомоги. Деякі сторони взяли на себе зобов'язання, які втілюватимуть у співпраці з міжнародними організаціями, зокрема Програмою розвитку ООН.

Божинович вважає, що конференція прояснила, що партнери України об'єднають зусилля та разом працюватимуть на національному, європейському і міжнародному рівнях, щоб якнайшвидше визначити загрози, пов'язані з мінами та вибухівкою, залишеними внаслідок бойових дій.

"Ми наголошуємо на важливості використання найсучасніших технологій, знань і досвіду, повністю усвідомлюючи, що це має життєво важливе значення для безпеки українських громадян, а також для економічного, соціального, екологічного та решти аспектів повоєнного відновлення і розвитку України", – додав хорватський міністр.

Міністерство економіки України / Telegram

За його словами, важливо буде виділити на розмінування й частину грошей з потенційної програми підтримки України на 50 млрд євро з боку Європейського Союзу.

"Ми сподіваємося, що конференція, яка відбулася сьогодні, підтвердила ці очікування, і що вона буде належним чином відображена в майбутніх раундах переговорів у Раді та схвалена Єврокомісією", – додав Божинович.

На другий день Міжнародної донорської конференції заплановане експертне обговорення заходів з розмінування України.

Щодня ми отримуємо повідомлення про виявлені вибухонебезпечні предмети або підриви на них цивільних. За інформацією Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 251 особа загинула, а 529 отримали травми різних ступенів тяжкості.

На жаль, війна ще не закінчилася і ці страшні цифри будуть тільки зростати. Що держава робить уже зараз? Як вибудовує практику розмінування та систему майбутньої безпеки, щоб врятувати максимальну кількість життів? Наскільки плідно співпрацює з міжнародними партнерами? Свої відповіді у статті «Розмінування. Наскільки масштабна проблема і як її вирішувати?» дає заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп'ятий.

Джерело матеріала
loader