Чинному народному депутату України повідомили про підозру в організації розкрадань природного газу більш ніж на 2,1 млрд грн та легалізацію незаконно отриманого прибутку. Може йтися про Ярослава Дубневича ("За майбутнє").
Про оголошення підозри повідомили у Національному антикорупційному бюро України (НАБУ). Ім'я організатора схеми там не повідомляється, проте, за даними ЗМІ, це саме Дубневич. Крім того, на сім'ю Дубневичів вказують дані про компанії-фігурантів схеми.
Як зазначають у НАБУ, нардеп – уже шостий підозрюваний у багаторічній справі про розкрадання газу. Іншим учасникам повідомили про підозру у 2018 та 2020 роках. При цьому підозру депутату довелося оголошувати заочно – він не з'явився до НАБУ на виклик прокурора.
Йдеться про справу Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ, слідство за якою детективи розпочали ще 2016 року. Раніше в НАБУ повідомляли, що в результаті розслідування у Львові затримали чотирьох посадових осіб ТОВ "Енергія-Новий Розділ", ТОВ "Енергія-Новояворівськ" та ТОВ "Енергія" – це компанії, які управляють зазначеними ТЕЦ.
Усі три підприємства засновані та раніше належали братам Ярославу (чинний нардеп) та Богдану Дубневичу (екснардеп). Зараз підприємства оформлені у рівних частках Юрія Дубневича (син Ярослава Дубневича) та Павла Дубневича (син Богдана Дубневича). Це підтверджують дані держреєстрів.
Як працювала схема
Підозру вручено за одним із епізодів масштабної справи. Слідство встановило, що у 2013-2017 роках депутат організував заволодіння природним газом підконтрольними йому посадовими особами Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ (Львівська обл.) на загальну суму понад 2,1 млрд грн.
Так, під контролем, ймовірно, Дубневича, підприємства-власники цих ТЕЦ уклали низку угод про закупівлю у "Нафтогазу України" природного газу для виробництва теплової енергії населенню. Комерційні ТЕЦ отримали цей газ за пільговими цінами, суттєво нижчими за ринкові.
Насправді ТЕЦ не мали права на такі пільги, оскільки не збиралися використовувати газ для потреб населення. Паливо йшло на власні цілі підприємств, а також виробництво електроенергії, яку продавали держпідприємству "Енергоринок" за ринковими цінами.
Завдяки незаконним пільгам ТЕЦ часом виходили на 100% прибутковість у виробництві електроенергії. У тариф, нагадаємо, закладено прибутковість 3-5%. Незаконний дохід підприємств оцінюється у понад 3,5 млрд грн.
Близько 450 млн грн із цієї суми було "відмито" у тих же 2013-2018 роках. Схему організував сам нардеп, використовуючи перекази на рахунки підконтрольних українських та офшорних фірм. Гроші у результаті поверталися в Україну під виглядом іноземних інвестицій та використовувалися для фінансування нового бізнесу Дубневичів на Львівщині.
Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, в оточенні прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля багато одіозних та корумпованих людей, пов'язаних, зокрема, із львівськими бізнесменами братами Дубневичами. Серед них – звільнений з посади заступника міністра розвитку громад та територій через затримання за здобуття величезного хабаря Василь Лозинський.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!