В Ізраїлі батькам радять видалити облікові записи дітей із соцмереж, щоб вони не відкривали відео з заручниками ХАМАСу
В Ізраїлі батькам радять видалити облікові записи дітей із соцмереж, щоб вони не відкривали відео з заручниками ХАМАСу

В Ізраїлі батькам радять видалити облікові записи дітей із соцмереж, щоб вони не відкривали відео з заручниками ХАМАСу

Такі ж застереження отримали батьки-євреї у США та Великій Британії.

Адміністрації шкіл в Ізраїлі, Великій Британії та США радять батькам видалити облікові записи своїх дітей у соціальних мережах, щоб запобігти перегляду ними відео із заручниками, взятими бойовиками ХАМАС в Ізраїлі, у разі їх поширення. Про це повідомило CNN.

Зокрема, Асоціація батьків школи Тель-Авіва заявила, що очікує, що відеозаписи із заручниками, які просять зберегти життя, можуть з’являтися в соцмережах. Відтак асоціація звернулася до батьків з рекомендацією видалити такі програми, як тікток, із телефонів їхніх дітей. Редакція ознайомилася з текстом такого звернення, яке отримала мама учнів в одній із середніх шкіл Тель-Авіва.

«Ми не можемо дозволити нашим дітям дивитися це. Також важко, більш того — неможливо — розмістити весь цей контент у соціальних мережах. — зазначили у батьківській асоціації. — Дякуємо за розуміння та співпрацю».

Тим часом ВВС повідомило, що такі попередження поширюються не лише в самому Ізраїлі, а й у США та Великій Британії, де батьків просять видалити акаунти дітей із соцмереж тікток та інстаграм.

В американському Нью-Джерсі адміністрація місцевої школи надіслала батькам електронний лист із пропозицією попросити своїх дітей видалити акаунти із соціальних медіаплатформ.

«Місцеві психологи звернулися до нас і повідомили, що ізраїльський уряд закликає батьків сказати своїм дітям негайно видалити інстаграм і тікток», — йдеться в електронному листі.

Інша школа в Нью-Йорку заявила, що заохочує батьків стежити за використанням дітьми соціальних мереж і «обговорити, як уникнути відкриття таких відео та що робити, якщо вони зіткнуться з такими медіа».

В одній з провідних єврейських шкіл Великої Британії повідомили BBC, що використання соціальних медіа є «складною, делікатною справою», оскільки учні постійно використовують платформи.

Замість прямої заборони вони заохочували батьків говорити зі своїми дітьми про контент, який вони бачать.

«Я думаю, що це завжди актуально, але зараз — особливо, коли те, що вони побачать може дуже засмутити», — було зазначено в електронному листі школи.

Нагадаємо, під час суботньої атаки озброєні бойовики ХАМАС перетнули міцно укріплений кордон із Ізраїлем і захопили близько 150 заручників. ХАМАС попередило, що опублікує інформацію про вбивства заручників у соціальних мережах, якщо Ізраїль без попередження нападе на людей у Газі.

Додамо, після початку збройного конфлікту між бойовиками ХАМАСу та Ізраїлем у соціальних мережах помітили сплеск дезінформації, пов’язаної з протистоянням, зокрема, підроблені зображення та відео з неправильними мітками, а також зображення відвертого насильства.

Відтак єврокомісар з питань внутрішньої торгівлі та послуг Тьєррі Бретон звернувся до технологічних компаній, зокрема до власників корпорацій Х та Meta з вимогою видаляти дезінформацію про війну в Ізраїлі зі своїх платформ, нагадуючи, що вони повинні дотримуватися такого зобов’язання, згідно нового закону про цифрові послуги.

На фото: школярі зі смартфонами

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
США Великобританія Ізраїль Соцмережі Instagram
Джерело матеріала
loader
loader