ЄС та Австралія готуються до “торговельного протистояння” у кулуарах зустрічі G7 у Японії — Bloomberg
ЄС та Австралія готуються до “торговельного протистояння” у кулуарах зустрічі G7 у Японії — Bloomberg

ЄС та Австралія готуються до “торговельного протистояння” у кулуарах зустрічі G7 у Японії — Bloomberg

ЄС та Австралія готуються до “торговельного протистояння” у кулуарах зустрічі G7 у Японії — Bloomberg

Переговори щодо угоди про вільну торгівлю зайшли в глухий кут у липні.  

Австралія та ЄС планують провести важливі переговори щодо угоди про вільну торгівлю в кулуарах зустрічі "Великої сімки" у Японії наприкінці цього місяця, і обидві сторони зазначають, що це може бути останнім шансом укласти угоду на деякий час. Про це повідомляє Bloomberg.

Міністр торгівлі Австралії Дон Фаррелл і комісар ЄС із питань торгівлі Валдіс Домбровскіс мають намір провести переговори віч-на-віч у Японії, щоб спробувати вийти з липневого глухого кута, заявив речник Єврокомісії Улоф Гілл. Зустріч міністрів торгівлі G7 запланована на 28-29 жовтня.

У липні Фаррелл відмовився від участі в переговорах щодо угоди про вільну торгівлю в Брюсселі, здивувавши своїх європейських колег. Австралійський міністр заявив тоді, що ЄС не пропонує достатньо поступок щодо експортних квот на австралійську сільськогосподарську продукцію, включаючи яловичину, баранину і цукор.

Переговори між Австралією та ЄС про угоду тривають вже понад п'ять років. ЄС є третім за величиною торговельним партнером Австралії як блок, і другим за величиною джерелом іноземних інвестицій.

Зустріч у Японії може стати останнім шансом для прориву між Австралією та ЄС, принаймні до кінця наступного року, через виборчі цикли в Європі.

"Укладення цієї угоди про вільну торгівлю відкриє можливості для торгівлі з важливим партнером, тим самим зміцнивши ланцюги поставок ЄС", - сказав Гілл.

Австралія та ЄС досягли широкої згоди щодо низки елементів угоди про вільну торгівлю, але фінальні переговори виявилися складними. Австралія хоче більших квот на експорт своєї сільськогосподарської продукції до ЄС.

Обидві сторони обережно оцінюють ймовірність укладення угоди, причому Фаррелл сказав агентству Bloomberg, що йому потрібно побачити нову пропозицію від своїх європейських колег.

"Наша позиція не змінилася. Щоб укласти угоду, Австралії потрібен новий комерційно значущий доступ сільськогосподарської сфери для цілої низки продуктів на європейські ринки", - сказав Фаррелл.

Деякі бізнес-групи зацікавлені в угоді, зокрема BusinessEurope та Європейсько-австралійська ділова рада 9 жовтня опублікували спільний лист із закликом до досягнення угоди.

"Вікно можливостей у межах поточного мандату Єврокомісії фон дер Ляєн швидко закривається", - йдеться в листі, маючи на увазі главу Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн.

Потенційна угода є частиною зусиль ЄС, спрямованих на досягнення домовленостей із партнерами-однодумцями для диверсифікації доступу до критично важливих матеріалів. Вона також спрямована на зміцнення альянсів на тлі глобальних викликів, включаючи зміну клімату і зростання впливу Китаю.

Reuters повідомляло, що ЄС ризикує стати настільки ж залежним від Китаю у поставках літій-іонних батарей і паливних елементів до 2030 року, як залежав від Росії в питанні енергоресурсів до повномасштабної війни РФ проти України. 

Джерело матеріала
loader