ЄС вирішив не скасовувати санкції проти Ірану за порушення ядерної угоди
Рада Європейського Союзу 17 жовтня ухвалила рішення про продовження дії санкцій проти Ірану – у відповідь на порушення Іраном умов СВПД (Спільного всеосяжного плану дій) щодо його ядерної програми.
«Рада оцінила, що існують вагомі причини утриматися від скасування цих обмежень у Перехідний день (18 жовтня 2023 року), як це було спочатку передбачено Спільним всеосяжним планом дій (СВПД). Рішення Ради відповідає положенням Резолюції Ради Безпеки ООН 2231 та СВПД, зважаючи на те, що Іран не виконує своїх зобов'язань за СВПД, про що повідомляло Міжнародне агентство з атомної енергії з 2019 року», – йдеться у повідомленні Ради ЄС.
Рада також зберегла секторальні та індивідуальні заходи, що існують в рамках режиму санкцій ЄС, зокрема ті, що пов'язані з ядерним розповсюдженням Ірану, а також ембарго на постачання зброї та ракет.
Раніше Рада ЄС запровадила санкції проти Ірану у зв’язку з військовою підтримкою Тегераном агресивної війни Росії проти України. Санкції забороняють експорт з Європейського Союзу до Ірану компонентів, що використовуються у виробництві безпілотних літальних апаратів.
Ідея фікс Росії – знищити Україну, ідея фікс Ірану – знищити Ізраїль. Ідея повернення до ядерної угоди мала багато прибічників, але Росія та Ізраїль попрацювали наполегливо і вміло, щоби були задоволені саме їхні інтереси. Про них пише Олексій Їжак у статті «Як Росія та Ізраїль зірвали «ядерну угоду» Ірану і США, та як це стосується України» на ZN.UA.