Люди чекають на нас: спецпризначенець розповів CNN про зухвалий рейд у Крим
Люди чекають на нас: спецпризначенець розповів CNN про зухвалий рейд у Крим

Люди чекають на нас: спецпризначенець розповів CNN про зухвалий рейд у Крим

Люди чекають на нас: спецпризначенець розповів CNN про зухвалий рейд у Крим

Військовий поділився деталями небезпечної спецоперації.

Рій українських водних мотоциклів мчить через море під нічним небом. Їх бачить лише інфрачервона камера безпілотника, який спостерігає згори. Наближаючись до берега, вони сповільнюють хід, щоб уникнути розсекречення, і поспішають на сушу.

«Крим знову буде українським», - каже один із чоловіків із українським прапором в руках на відео, знятому після висадки.

Цей військовий має позивний «Музикант». Він був скрипалем, але після нападу Росії йому довелося стати бійцем-спецпризначенцем. «Музикант» - командир відділення батальйону «Братство», який разом із Головним управлінням розвідки Міністерства оборони та іншими підрозділами здійснив висадку у Криму на початку жовтня, пише CNN.

Скріншот з відео

«У мене був такий високий рівень адреналіну», - сказав «Музикант», пояснюючи, що вся операція пройшла як в тумані. - Я по-справжньому зрозумів, що був у Криму, лише після того, як ми повернулися на нашу базу. Лише тоді усвідомив, що ми виконали колосальне завдання».

«Музикант» був одним із 10 бійців батальйону «Братство», які брали участь у нічному штурмі Криму у співпраці з іншими українськими підрозділами - загальна кількість бійців досі невідома. Вони плавали по бурхливому морю на великих швидкісних катерах, а потім пересіли на гідроцикли, коли опинилися в межах досяжності півострова. Потім бійці мчали до берега, знищували російську військову техніку, розміщену біля моря, і поверталися назад, і все це за лічені години.

Скріншот з відео

Військові говорять, що метою було не лише вивести з ладу частину військової техніки, яку Москва тримає біля берега, але й передати послання українським громадянам, котрі перебувають на території півострова.

«Ми зробили це для того, щоб люди в Україні та в окупованому Криму не падали духом і зберігали віру в повернення півострова до складу нашої держави», - заявив «Музикант».

За його словами, цю небезпечну операцію продумували місяцями, щоб підготувати українських солдатів до багатьох ризиків, із якими їм доведеться зіткнутися.

«Коли ми висаджувалися, на морі був шторм, хвилі сягали двох метрів. Окрім того, море патрулювали російські військові кораблі «Раптор». Їх було чотири, кожен мав екіпаж із 20 солдат, озброєних великокаліберними кулеметами і 30-міліметровою гарматою», - пояснив український військовий.

«Музикант» розповів, що завдяки тривалій підготовці, де кожен боєць знав свою роль, воїни змогли дісталися півострова і виконали поставлену місію.

«На зворотному шляху після виконання завдання нас переслідували російські військові кораблі, але нам вдалося вислизнути», - додав він.

Скріншот з відео

Ніхто з бійців батальйону «Братство» не був поранений і не потрапив у полон, але українська військова розвідка визнала втрати, хоча і не надала більш детальної інформації. Вона також повідомила, що втрати з боку Росії були набагато більшими.

Москва заявила, що захопила в полон одного з українських солдатів, які висадилися в Криму, оприлюднивши відеозапис начебто з його допитом по національному телебаченню, але відмовилася повідомити про будь-які втрати з російського боку.

Полон, поранення або смерть - це все ризики, на які «Музикант» готовий піти заради виконання місій, які він вважає важливими.

«Це не лише моральна підтримка наших людей в Криму, але й допомога нашим військам в окопах. Ми відволікаємо увагу ворога на себе, тому окупанти змушені передислоковувати особовий склад і техніку на кримське узбережжя», - сказав спецпризначенець.

Один із засновників підрозділу «Братство» Дмитро Корчинський сказав, що атака на півострів була ключовим моментом для контрнаступу України.

«Крим - це військова база, яку Росія досі вважає добре захищеною. Тому для нас така операція життєво важлива з військово-політичної точки зору. Ми не можемо дозволити нікому забути, що Крим - український, і ми завжди будемо там діяти», - пояснив Корчинський.

Скріншот з відео

Він підкреслив, що подібні операції тилу ворога або на морі надихають і дають українським військовим сили для продовження боротьби з російським агресором.

І хоча удари по російських об'єктах за допомогою безпілотників і ракет є важливими, Корчинський вважає, що присутність українських бійців на півострові відволікає Москву і змушує Росію передислоковувати свої сили.

«Кожен солдат, який охороняє пляж, - це солдат, якого немає на Запорізькому фронті», - сказав він.

Водночас «Музикант» розповів, що попереду багато важкої роботи, перш ніж українські війська зможуть розпочати більш масштабний наступ на Крим, але на горизонті з'являються нові - і більш зухвалі - рейди.

Скріншот з відео

«Ми послаблюємо росіян, знищуючи військову техніку і особовий склад, але вони стають більш уважними. Тому кожне наступне завдання є складнішим. Але мною рухає віра в те, що українці в Криму чекають на нас. Чекають нашого знаку, щоб почати боротьбу з російською агресією», - підсумував спецпризначенець.

Нагадаємо, керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів, українські спецпризначенці змогли отримати практичні навички для десантування у Криму завдяки спецопераціям для звільнення Енергодару та ЗАЕС.

Джерело матеріала