НАЗК створив базу викрадених РФ культурних цінностей
НАЗК створив базу викрадених РФ культурних цінностей

НАЗК створив базу викрадених РФ культурних цінностей

РФ систематично грабує та знищує культурну спадщину України, зокрема памʼятки археології та музейні цінності.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає в рамках проєкту “Війна і мистецтво” новий розділ – “Викрадена спадщина”. У ньому буде перераховано усі культурні об’єкти, які викрали росіяни на території України під час війни. Про це у четвер, 19 жовтня,  агентство на офіційному сайті агентства.

За словами авторів проєкту, база даних має униможливити торгівлю награбованим. 

“Викрадення Російською Федерацією культурних цінностей України – це воєнний злочин. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає новий розділ “Викрадена спадщина” в межах проєкту “Війна і мистецтво”. Він має допомогти запобігти незаконній торгівлі предметами мистецтва та старовини, що були викрадені російськими окупантами в Україні під час війни”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що база вже налічує 245 культурних об’єктів.

У НАЗК підкреслили, що РФ систематично грабує та знищує культурну спадщину України, зокрема памʼятки археології та музейні цінності.

“Ця діяльність є інструментом її загарбницької політики ще з 2014 року. Викрадені культурні цінності переміщуються територією Росії, стають частиною виставок, приватних колекцій росіян, предметами досліджень різних інституцій”, – йдеться у повідомлені агентства. 

Спецалисти висловили сподівання, що відкрита база ввкраденого завадить росіянами продавати награбоване, а аткож допоможе повернути цінності в Україну. 

“Наше з вами спільне завдання – знайти кожен, вкрадений РФ маленький шматок культурної спадщини світу та повернути його”, – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Національне агентство з питань запобігання корупції опублікувало один із найбільших переліків творів мистецтва, що знаходяться у приватній колекції російського олігарха Романа Абрамовича. До нього увійшли 367 творів мистецтва, які оцінюються у майже 1 млрд доларів.

Національне агентство з питань запобігання корупції запустило Єдиний портал повідомлень викривачів. На ньому громадяни можуть повідомляти про зафіксовані факти корупції.



Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader
loader