Президент РФ Володимир Путін переслідував щонайменше дві мети, коли оголошував про старт патрулювання в східній частині Чорного моря винищувачів МіГ-31К, що є носіями балістичних ракет повітряного базування Х-47М Кинджал.
Про це 21 жовтня повідомили в розвідці Міноборони Великої Британії.
Перш за все, наголошують британські розвідники, така заява узгоджується з типовою російською риторикою, орієнтованою на внутрішню аудиторію, згідно з якою країни Заходу вважаються агресорами, а дії РФ – необхідними “для захисту держави”.
Про ракету Кинджал та її можливості, додають у британському оборонному відомстві, Путін майже напевно згадав задля стратегічного обміну повідомленнями.
Таким чином лідер Кремля вирішив продемонструвати, що Росія, попри війну в Україні, все ще здатна виробляти та використовувати нову зброю.
Фактично ж, наголошують британські розвідники, ракети Кинджал перебувають на стадії експлуатаційних випробувань, і їхня ефективність в Україні наразі є низькою.
– На папері Кинджали вважаються дуже потужними ракетами, що мають гіперзвукову швидкість та можуть долати сучасні системи протиповітряної оборони.
Однак для реалізації цього потенціалу Росії ще слід ретельно попрацювати, – констатують у розвідці Міноборони Великої Британії.
Що відомо про заяви Путіна про патрулювання МіГів
Те, що російські винищувачі, зокрема носії Кинджалів МіГи-31, почнуть патрулювання в східній частині Чорного моря, 18 жовтня, перебуваючи з робочим візитом у Китаї, повідомив президент РФ Володимир Путін.
Необхідність таких дій лідер Кремля пояснив нібито посиленням морської присутності США в східному Середземномор’ї.
Реакція України
В Україні такі заяви очільника РФ розтлумачили як прагнення Путіна посилити напругу.
Речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат вважає, що ці погрози є черговою “путінською страшилкою”, більше орієнтованою на країни НАТО, які потенційно потрапляють у зону ураження Кинджалів.
Для України, каже Юрій Ігнат, ця заява президента РФ особливо нічого не змінює, тому що Росія й так щодня загрожує нам різноманітними видами озброєння.
Повномасштабна війна в Україні триває вже 605-ту добу.
За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.