Геловін - наймістичніша ніч у році. Це свято відзначається з 31 жовтня на 1 листопада. Тож у миколаївському зоопарку напередодні вирішили розповісти про наймістичніших тварин. Також запропонували відвідувачам подивитися на них наживо. Про це йдеться на Facebook-сторінці Mykolaiv zoo.
Зоозахисники розповідають, що, мабуть, всі чули про «темну сутність» вовка, яка пов'язана з місяцем і гучними співами. Вважалося, що вовк належить до світу мертвих і розповідає його секрети. Також частим героєм міфологічних розповідей є вовкулака - перетворена на вовка людина, яка зберігала свою повну свідомість, але зовні була схожа на звіра. Насправді ж вовки відіграють важливу роль в природі як справжні санітари лісу. При всій своїй силі вовк не може впоратися з дорослим здоровим оленем або кабаном. Частіше вовки вибирають ослаблених або хворих тварин. Таким чином, вони запобігають розвитку епідемій у своїх жертв.
Кажан, за міфологічними уявленнями, - це далекий нащадок дракона. Він являється злим духом, або душею сплячого чаклуна, що кружляє в пошуках грішників, які продали душу дияволу. Є повір'я, що якщо кажан залетить у дім, це віщує біду. Але ж ці звірята є вкрай важливим компонентом у природі, знищуючи тисячі комах.
Мешканці Мадагаскару - лемури, також є у цьому списку. У Стародавньому Римі лемурами називали душі померлих, які не знайшли спокою у царстві мертвих і повертаються ночами у світ живих. Крик лемура варі лунає як жахливий сміх божевільного та лякає усіх, хто його чує. А от корінні мешканці Мадагаскару, вважають лемурів священними істотами, яких вбивати в жодному разі не можна. Шкода тільки, що такі традиційні вірування все більше йдуть у минуле, і чудові цікаві тварини лемури стали рідкісними.
Помічник усіх відьом та чаклунів - чорний ворон. Багато хто називає ворона посередником між життям і смертю. Також він відомий як птах, який приносить смерть на полі бою. Але ж у фольклорі існує і приказка «мудрий, як ворон». І дійсно, ворон або крук вважається птахом надзвичайно інтелектуальним. Круки вміють прораховувати варіанти дій, вирішувати головоломки, будувати плани на майбутнє, обманювати заради власної вигоди і спілкуватися в тому числі з іншими видами.
Ще з давніх часів зображення сови наділяє магічною обереговою силою. Різні народи світу використовували оберегові прикраси у формі сови для захисту від потойбічних сил. Сови – цікаві для спостереження птахи, наші добрі сусіди, які мають величезне значення у природі, регулюючи чисельність гризунів, як і наступний наш містичний герой - змії.
Здавна люди наділяли змію магічними властивостями. До прикладу, линовищем (скинутою шкірою) обкурювали хворих на лихоманку, застосовували його при зубному болі та робили розчини для росту волосся. Навіть є повір'я, що не можна вбивати змій, бо їхні нащадки помстяться.
Київський зоопарк теж приєднався до святкування Геловіна. У вольєрах розмістили основний атрибут свята - ліхтарі з гарбузів, відомі як "Ліхтар Джека". На відео показали, як тварини грають та ласують овочами.