![Зазирнуть під кожен кущик: в Кабміні пояснили, як отримати дозвіл на гуманітарне розмінування](https://thumbor.my.ua/xAlRgPAcoj8Rs2DF46s8Q9uhnQE=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F745cfb1c6619057ac28f7a98f078601f.jpg)
Зазирнуть під кожен кущик: в Кабміні пояснили, як отримати дозвіл на гуманітарне розмінування
Все що треба — пройти сертифікацію, отримати дозволи, після чого вже можна працювати "в полі"
Займатися гуманітарним розмінування в Україні можуть так звані оператори протимінної діяльності. Ними можуть стати належним чином зареєстровані юридичні особи, які отримають відповідні дозволи.
Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний, який пояснив, які дозволи потрібні, і в чому полягатиме робота з розмінування.
За словами чиновника, оператори протимінної діяльності мають пройти первинний процес сертифікації, отримати дозволи на різні типи роботи.
"І це, починаючи від інформування населення про ризики і небезпеку взаємодії з вибухонебезпечними предметами, закінчуючи різними типами розмінування: очищення району ведення бойових дій; розмінування вручну, коли під кожен кущик і травинку треба зазирнути; механізоване розмінування з використанням великих машин, які перемелюють землю перед собою, і все, що в ній є", — сказав Безкаравайний.
Він пояснив, що все що треба — пройти сертифікацію, отримати дозволи, після чого вже можна працювати "в полі". Всі процеси у цій сфері управляються спеціальним національним органом з питань протимінної діяльності.
Більше читайте у матеріалі Як будуть розміновувати Україну: цікаві деталі від заступника міністра економіки
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)