Польський Twardy в ЗСУ: чим кращий танк від свого прототипа Т-72М1
Польський Twardy в ЗСУ: чим кращий танк від свого прототипа Т-72М1

Польський Twardy в ЗСУ: чим кращий танк від свого прототипа Т-72М1

На озброєнні України можуть бути десятки таких танків

Не тільки британські Challenger 2 та американські танки Abrams воюють на полях України проти російських загарбників. Українські військовослужбовці також використовують польський танк PT-91 Twardy. Ця бойова "конячка" — основний польський танк третього покоління, заснований на версії радянського Т-72М1.

Виготовляли його у Польщі з 1993 по 2002 роки. Влітку 2022 року Міноборони Польщі повідомляло про передачу PT-91 Twardy ЗСУ, точна кількість не називалась. Вже в січні цього року повідомили про плани передати ще 30 таких танків. Зазначимо, польське військо планувало експлуатувати PT-91 Twardy до 2030 року.

У порівнянні з його попередником захист PT-91 Twardy посилений польською розробкою — механізмом ERAWA. Його блоки вкладаються практично без проміжків, один до одного, що підсилює загальний захист. Загалом випробування показували підвищення захисту танка на 30-70% в залежності від типу снаряда у порівнянні з Т-72М1.

Також в "Твердого", а саме так перекладається назва, додаткове бронювання під сидінням водія. А для маскування та самозахисту встановлений димовий гранатомет та лазерний протигранатомет. PT-91 Twardy має нову систему стабілізації гармати та нову систему керування вогнем DRAWA, що має прилад нічного бачення/тепловізор у навідника та лазерний далекомір з балістичним обчислювачем. Також були вдосконалені інші системи та приціли.

PT-91 Twardy має більш потужний двигун, порівняно з Т-72. Він оснащений дизельним двигуном С-12У потужністю 850 кінських сил. Також був розроблений дизельний двигун С-1000 з турбонаддувом, що розвиває 1000 кінських сил.

Характеристики танку PT-91 Twardy

  • Озброєння — 125-мм основна гармата,
  • Допоміжне озброєння — два кулемета (спарений 7,62 мм і на даху кулемет калібру 12,7 мм),
  • Екіпаж — 3 людини (командир, навідник та водій),
  • Максимальна швидкість — 60 км/год.

Раніше "Телеграф" розповідав про український танк "Оплот". Попри гарні характеристики, експерти сумніваються, що він стане основою броньованого кулака України.

Теги за темою
Збройні сили України Польша Зброя
Джерело матеріала
loader
loader