Ряд певних вимог: республіканці готові підтримати допомогу Україні, проте є "але"
Ряд певних вимог: республіканці готові підтримати допомогу Україні, проте є "але"

Ряд певних вимог: республіканці готові підтримати допомогу Україні, проте є "але"

Раніше республіканці опублікували власний план допомоги Ізраїлю, що руйнував запропонований Байденом спільний пакет. Він передбачав єдине голосування для ухвалення фінансування України, Ізраїлю, Тайваню та США.

Фінансування України за певних умов

Майк Гарсіа поставив ряд вимог адміністрації Джо Байдена, у разі виконання яких республіканці погодяться продовжувати військову допомогу Україні. У заяві йдеться про те, що президенти США та України мають надати детальний план – "стратегію перемоги", яка міститиме точні оцінки, кінцеву мету та критерії завершення війни.

Республіканці вимагають, щоб Джо Байден та глава Міноборони США Ллойд Остін повідомляли про перебіг війни, прогрес ЗСУ, оновлену ситуацію щодо наступу Сил оборони та мають доповідати про причини "затримок".

Гарсіа вимагає отримання інформації про зброю, яка постачається Україні, та як вона допоможе у війні. Окремий список має стосуватися зброї, яка не була в руках ЗСУ, але потенційно може змінити ситуацію на фронті. Також Білий дім має переконати, що фінансування України не ставить під загрозу програму озброєнь США, а такоє допомоги Ізраїлю та Тайваню.

Згідно з заявою, Джо Байден також повинен пояснити, що станеться у разі припинення допомоги Україні. І чи припинять фінансувати ЗСУ партнери у НАТО та в Євросоюзі. Окремий пункт стосується погляду на питання Криму – чи приймають Штати за ймовірне його повернення.

Окремі вимоги стосуються й Казначейства на Міністерства фінансів – вони мають повідомляти про стан виконання російських санкцій. Також США та НАТО мають затвердити економічні обмеження, які повинні включати всі види нафти, зерно та рідкісноземельні мінерали.

Допомога США Україні: останні новини

  • 19 жовтня президент США Джо Байден оголосив про пакет допомоги для України та Ізраїлю на суму понад 105 мільярдів доларів. Для України планувалося виділити 61,4 мільярда доларів.
  • Республіканці, в тому числі й новообраний спікер Майк Джонсон, не підтримують такий підхід до фінансування безпеки США та союзників. Вони представили свій план, окремих пакетів допомоги. Це може призвести до сповільнення прийняття рішення щодо України.
  • Після обрання новий спікер Палати представників сказав, що допомогу Україні надати можна "за певних умов". За словами Джонсона, він хоче підзвітності та мати чіткі цілі від Білого дому.
Джерело матеріала
loader
loader