Українці за рік кардинально змінили свою думку щодо питання про критику влади
Українці за рік кардинально змінили свою думку щодо питання про критику влади

Українці за рік кардинально змінили свою думку щодо питання про критику влади

Українці за рік кардинально змінили свою думку щодо питання про критику влади

Лише чверть вважають, що варто уникати будь-яких суперечок.

За понад рік часу, із травня 2022 року, українці змінили своє ставлення до критики влади в умовах війни. Так, станом на жовтень 2023 року 70% українців вважають важливим критикувати можливі хибні рішення влади, а наполягають на уникненні будь-яких суперечок – 25%. Такі дані соціологічного опитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології.

Соціологи зазначають, що у травні 2022 року більшість українців віддавали перевагу уникненню взагалі будь-яких суперечок. Тоді 68% вважали, що всі суперечки мають бути відкладені, а наполягали на допустимості критики – 26%. Однак відтоді погляди громадян кардинально змінились.

Позиція громадян є одностайною у всіх регіонах країни. Найменше погоджуються на критику влади на сході України, однак і там прихильників критичного ставлення 62%.

Зазначимо, що згідно з опитуванням на замовлення ZN.UA Центру Разумкова, понад половина опитаних українців вважають, що зміна влади під час війни перешкоджатиме перемозі України. Зокрема 69% респондентів вважають, що не потрібно проводити під час воєнного стану ні парламентські, ні президентські вибори.

Водночас, яка пише журналістка ZN.UA Інна Ведернікова, наявна конфігурація влади не вирішить проблем, що накопичилися в державі, оскільки сама влада є проблемою. Ситуація ускладнюється тим, що змінювати владу під час війни — теж проблема. Відповіді на запитання, що має зробити президент, щоб урятувати країну, журналістка шукала у матеріалі  «З Україною у серці. Чому вибори не вирішать проблем держави, що воює, і який вихід є в президента».

Опитування було проведено Київським міжнародним інститутом соціології 30 вересня-13 жовтня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 2007 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим), які на момент опитування проживали на території України. До вибірки не могли потрапити мешканці тимчасово окупованих територій, а також опитування не проводилося з громадянами закордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до

Джерело матеріала
loader
loader