Палата представників ухвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю, але не Україні: Байден був проти
Палата представників ухвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю, але не Україні: Байден був проти

Палата представників ухвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю, але не Україні: Байден був проти

Палата представників США у четвер, 2 листопада, ухвалила законопроєкт про надання Ізраїлю допомоги у розмірі 14,3 млрд доларів на тлі війни країни з терористами ХАМАС. Таким чином, там проігнорували позицію глави Штатів Джо Байдена, який пригрозив накласти вето на законопроєкт з допомогою Ізраїлю без України.

Про це повідомило видання NYT. Як пишуть журналісти, республіканці "проштовхнули" цей проєкт. Усього його підтримали 226 голосами, а 196 – було проти, що є рідкісним явищем, оскільки пакети допомоги Ізраїлю зазвичай мають широку підтримку обох партій.

Закон, висунутий нещодавно обраним спікером-республіканцем Майком Джонсоном, відштовхнув демократів, оскільки передбачає скорочення фінансування Служби внутрішніх доходів. Крім того, Демократична партія закликає до допомоги Ізраїлю додати допомогу Україні для боротьби з вторгненням Росії.

Як зазначається, республіканці запропонували компенсувати допомогу Ізраїлю за рахунок скорочення фінансування податкового управління. Проте позапартійне бюджетне управління Конгресу заявило, що така пропозиція збільшить дефіцит і призведе до втрати близько 26,8 млрд доларів протягом 10 років.

Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер запевнив, що Сенат взагалі не розглядатиме цю "глибоко хибну пропозицію республіканців".

"Ми працюватимемо разом над нашим двопартійним пакетом екстреної допомоги, який включає допомогу Ізраїлю, Україні та гуманітарну допомогу Газі", – сказав він.

Водночас координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Байден очікує від Конгресу ухвалення запиту на $106 млрд із коштами для України, Ізраїлю та інших потреб і має намір накласти вето на альтернативні ініціативи, такі як підтримка Ізраїлю за рахунок асигнувань Податкової служби США.

Кірбі підкреслив, що глава Білого дому накладе вето на законопроєкт лише з допомогою Ізраїлю.

Як повідомляв OBOZ.UA, держсекретар США Блінкен заявив, що забезпечення військової підтримки Ізраїлю та Україні має проходити єдиним пакетом. Обидві військові кампанії тісно взаємопов'язані між собою, насамперед через деструктивність цілей Ірану та Росії, ключових агресорів на двох континентах.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader