Поліцейський зупинив водія без причини, та ще й приписав "злісну непокору": що вирішив суд
Поліцейський зупинив водія без причини, та ще й приписав "злісну непокору": що вирішив суд

Поліцейський зупинив водія без причини, та ще й приписав "злісну непокору": що вирішив суд

Поліція звинуватила водія у злісній непокорі тільки за те, що той попросив пред`явити докази порушення ним ПДР. Справа дійшла до суду і його вирок став повчальним для однієї зі сторін.

Факт непокори зводився до того, що водій вчинив порушення за статтею 185 КУпАП – злісну непокору законному розпорядженню поліцейського при виконанні ним службових обов`язків.

Як пише "Судово-юридична газета", водій при зупинці транспортного засобу за порушення правил ПДР не пред`явив документів (посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію ТЗ), чим порушив пп. 1 п. 1 ст. 16 Закону «Про дорожній рух» та не виконав п. 2 ч. 1 ст. 32 Закону «Про Національну поліцію».

Читайте також Поліція планує отримати доступ до усіх камер відеонагляду в Україні

Натомість водій у ході слухання справи в суді цієї вини за собою не визнав, оскільки, рухаючись в місті м. Бориславі на Львівщині, Правила дорожнього руху не порушував. На вимогу пред’явити документи, попросив поліцейського показати докази його порушення ПДР.

А далі була... класика

Після тривалих перемовин водій показав посвідчення водія у «Дії», але йому повідомили, що вбачають у нього ознаки алкогольного сп`яніння й запропонували пройти відповідний тест.

Ситуація багатьом знайома і цілком прогнозована. Однак водій, який алкоголю не вживав, попросив викликати інший екіпаж, оскільки відчував, що поліцейський до нього просто прискіпався. Найцікавіше було в тому, що в іншого екіпажу водій спокійно пройшов тест на стан алкогольного сп`яніння і його результат був негативний.

Читайте також Мотоциклістам нагадали про дотримання ПДР

Однак замість побажань щасливої дороги інспектор поліції протиправно застосував щодо водія кайданки й силоміць доставив того у підрозділ поліції. А далі була класика: поліція звинуватила водія у злісній непокорі, хоча той стояв на своєму - пред`явіть докази порушення ним ПДР.

Що сказав суд

Суд вини у діях водія не побачив, оскільки вимоги поліцейського мають бути законодавчо обґрунтовані. Про це йдеться в рішенні Бориславського міського суду Львівської області за матеріалами про притягнення до адміністративної відповідальності водія за ст. 185 КУпАП.

Читайте також Суд визнав, що водії електроскутерів можуть цілком законно їздити напідпитку

Суд дійшов до висновку, що рапорт працівників поліції, які склали протокол про адміністративне правопорушення, не є достатнім та переконливим доказам винності особи без інших доказів.

Зазначена стаття 185 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов`язків. Умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення, що полягає у злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі працівника поліції при виконанні ним службових обов`язків.

Читайте також Сів за кермо напідпитку, але нікуди не їхав: поліція виписала штраф

Злісна непокора повинна проявлятись у відмові від виконання наполегливих, неодноразово повторених законних вимог чи розпоряджень працівників поліції при виконанні службових обов`язків, або у відмові, вираженій в зухвалій формі, що свідчить про явну зневагу до осіб, які охороняють громадський порядок.

Поліцейський зупинив водія без причини, та ще й приписав "злісну непокору": що вирішив суд - Фото 1

В одному із залів Бориславського міського суду Львівської області слухалася справа № 438/1423/23, у якій відхилено звинувачення поліції до водія у злісній непокорі. Фото: brm.lv.court.gov.ua

Разом з цим зміст статті 185 КУпАП обов`язково передбачає наявність законної вимоги поліцейського з відповідним обґрунтуванням.

Суд прийшов до висновку, що в діях водія відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП. Доказів агресивної та зухвалої поведінки водія в бік працівників поліції, які б могли свідчити про наявність в діях особи правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, не надано.

Склад адміністративного правопорушення відсутній

Рапорт працівників поліції, які склали протокол про адміністративне правопорушення, не є достатнім та переконливим доказом винності особи без інших доказів, а такі відсутні.

Читайте також Суд визнав незаконним штраф поліції за прострочення обміну "прав"

Таким чином, викладені у протоколі обставини не відповідають складу правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП та не підтверджуються доказами наявними в справі. Вина водія у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, є недоведеною.

Теги за темою
Новини поліція фото Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader