Головною метою грантової програми є підтримка і допомога українським митцям, які постраждали внаслідок війни. Для того, щоб кінотворці могли продовжувати свою роботу, грантодавці покриватимуть витрати з постпродакшену. Кожна зі стрічок отримає грантову підтримку у розмірі 10 тисяч доларів, повідомляє Українська кіноакадемія.
У конкурсі брали участь художні фільми, а також документальні повнометражні стрічки. Це могли бути роботи, які ще перебувають в знімальному процесі або вже перейшли до стадії постпродакшну.
До переліку фільмів-переможців увійшли:
-
«Демони» (режисерка Наталя Ворожбит, продюсери Дмитро Мінзянов та Даріуш Яблонський);
-
«Дівія» (режисер Дмитро Грешко, продюсери Поліна Герман та Гліб Лук'янець);
-
«Дім за склом» (режисер Тарас Дронь, продюсери Ігор Савиченко, Валерія Сочивець, Родріго Руїс Таразона);
-
«Дочка» (режисер Єгор Олесов, продюсерки Ольга Максюк, Моніка Лазуреан-Горган);
-
«Куба та Аляска» (режисер Єгор Трояновський, продюсери Ольга Бесхмельниціна, Крістіан Попп);
-
«Малевич» (режисерка Дар'я Онищенко, продюсери Анна Паленчук, Марія Каель, Паоло Марія Спіна);
-
«Мілітантропос» (режисерки Аліна Горлова та Єлізавета Сміт, продюсери Євгеній Рачковський та Ральф Візер);
-
«Переміщені» (режисерка Ольга Журба, продюсерки Дар'я Бассель, Анна Кенке);
-
«Свято хризантем» (режисер Семен Мозговий, продюсери Олександр Чепіга, Дарина Захарова, Артем Колюбаєв, Тарас Босак, Аннемік ван дер Хел);
-
«Ти — космос» (режисер Павло Остріков, продюсери Володимир Яценко, Анна Яценко, Антон Іффланд Штеттнер).
Серед цьогорічних експертів, які обирали грантоотримувачів, лише один представник української кіноіндустрії — кінознавець та кінокритик, артдиректор Одеського міжнародного фестивалю Алік Шпилюк. Також у складі групи четверо міжнародних експертів: оператор та режисер Бернд Фішер, продюсерки Емілі Жорж та Єва Пущинська, режисер, шоураннер і виконавчий продюсер документальних фільмів та серіалів Нільс Бекамп.
Таким чином, фільми оцінювали журі, які не мали зв’язків із жодним з проєктів. Такі умови пов’язані зі скандалом, який стався на врученні грантів минулоріч. Тоді серед переможців опинились проєкти шістьох з дев’яти членів журі: Кофмана, Стрибук, Лук'яненко, Гладушевського, Бассель та Горлової. При цьому в журі не було жодного представника від Netflix. Це викликало обурення у професійному середовищі, після чого Дарія Бассель відмовилася від фінансування проєктів-переможців, до яких мала стосунок як продюсерка. А представники Української кіноакадемії заявили в коментарі «Детектору медіа», що вважають умови конкурсу прозорими.
У березні 2023 року Netflix продовжив програму грантів та стипендій для українських кінематографістів.
Фото: prachar.in
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.