Увечері 5 листопада під час російського ракетного обстрілу постраждала будівля Одеського національного художнього музею. Голова комунікаційного відділу Анастасія Левченко повідомила MediaSapiens, що наразі відбулось дві хвилі евакуації художніх робіт, тож основної експозиції в музеї вже немає.
«Пошкоджена частина забору, нашої брами. Також зазнав поразки фасад музею, вибиті вікна, всередині є невеликі тріщини. Однак поки що ми точно не можемо оцінити важкість пошкоджень, адже будівля дуже стара і наразі відбувається процес оцінки пошкоджень, фіксація наслідків ураження та слідчі дії.
Загалом будівля музею стоїть, наш грот у видимому порядку. В музеї залишились поодинокі роботи, які ми фізично не можемо витягти. Але основна наша колекція в безпеці. Ті роботи, які були в музеї – це тимчасові виставки. Вже все узгоджено з митцями і з тими, у кого є права на роботи. Великих пошкоджень саме робіт немає. В деяких випадках повилітали рами, але самі роботи залишились. Ми вже на зв’язку з міжнародними фондами та департаментами щодо підтримки музею. Вживаємо усіх заходів безпеки, тому не можемо пускати журналістів всередину будівлі», — сказала Анастасія Левченко.
Виставки, що постраждали: Марґіт та Роман Сельських «Сонце заходу / Sol occidens» з колекції Едуарда Димшица, Борис Айзенберг «Квіти за відвалами», роботи Олександра Грехова, Стас Жалобнюк «Black Sea», Володимир Семків «Радість», Альбіна Ялоза «Вівтар небесного війська» та Kinder Album «Великі луги, рясні трави».
За словами Левченко, поранених серед працівників, на щастя, немає. Вночі в музеї чергував наряд поліції і в момент прильоту правоохоронці були у сховищі.
Музей зачинили не менш ніж на тиждень. У зв’язку з російською атакою адміністрація була вимушена перенести події, присвячені 124-му дню народження музею.
Додамо, що волонтерська допомога музею наразі не потрібна, адміністрація звертатиметься точково до відповідних професійних організацій.
Раніше Media Sapiens повідомляв, що в Україні створиливіртуальний музей, де представляють цифрові копії мистецьких творів, викрадених, знищених чи зниклих унаслідок російського вторгнення в Україну.
Також ЮНЕСКО оголосило про намір відкрити у 2025 роціперший віртуальний музей викрадених культурних артефактів для підвищення обізнаності громадськості щодо проблем торгівлі культурними цінностями та унікальної важливості культурної спадщини.
Фото: Іван Страхов / фейсбук-сторінка Одеського національного художнього музею
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.