У церковному календарі це день вшанування пам'яті святого мученика Феодота.
У народі його прозвали Льодоставом, бо в цей день лід продовжував сковувати річки та озера. Інші назви свята: "Федот Льодостав", "Федот Корчемник", "Зимородок".
Святого Федота вважають покровителем рукоділля, тож раніше наші пращури у цей день пряли та ткали, а от в'язання заборонено 7 листопада. Перед тим, як приступити до такого рукоділля, слід помолитися перед іконою Божої Матері. Тоді вона допоможе у справі. Можна звернутися з таким проханням і до Федота. Якщо у цей день успішно щось зробити руками, то й узимку це добре виходитиме. Часто саме на Федота майстриням робили великі замовлення, які коштували чимало. Тому майстрині намагалися добре виконати свою роботу.
Зазвичай у цей час починається льодостав. Його чекали з нетерпінням, адже можна було їздити замерзлими водоймами, а не об'їжджати їх. Ще починали займатися підлідною рибалкою. Але з іншого боку починається і ожеледиця, тому треба ходити з обережністю. Дітям не дозволяють ходити на річку, щоб вони не провалилися під кригу.
Існує народна прикмета, що можна стежити за поведінкою вагітних. Вони повинні багато молитися і доброзичливо поводитися з оточуючими. Тільки тоді дитина буде міцною та здоровою. Мати також має думати про гарні речі, щоб негатив не перейшов на дитину. Не можна їсти їжу на ходу, адже тоді, вважається, малюк народиться невгамовним. А якщо мати буде багато спати цього дня, то дитина виросте лінивою. Особливо Федотів день підходить для обрядів та змов на вагітність. Часто вдаються до допомоги знахарів, якщо довго не виходить зачати малюка.
Що сьогодні не можна робити
У цей день рибалки намагалися не продавати свій улов, бо вірили, що інакше не буде удачі в рибалці. Також заборонено лаяти птахів, проганяти їх, можна закликати у своє життя велике нещастя. Сварки та лихослів'я можуть призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.
Раніше ми повідомляли, що вихідних може побільшати: в Україні хочуть вести нове свято - День подяки Богу