Японія та Британія обговорили занепокоєння щодо Китаю, посилять оборонну співпрацю
Японія і Велика Британія пообіцяли поглибити партнерство у сфері безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні, висловивши при цьому занепокоєння з приводу посилення військової позиції Китаю в регіоні. Про це повідомляє Kyodo.
Також міністри закордонних справ і оборони Японії і Великої Британії підтвердили підтримку України в боротьбі проти російського вторгнення і засудили атаки ХАМАС на Ізраїль у спільній заяві, оприлюдненій після переговорів.
Сторони обговорили "союзницьку позицію Японії і Великої Британії у відповідь на дії Китаю", висловивши "рішучу опозицію будь-яким одностороннім спробам змінити статус-кво за допомогою сили або примусу" і "серйозне занепокоєння ситуацією в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях".
Переговори відбулися в кулуарах дводенної зустрічі міністрів закордонних справ країн "Великої сімки", що стартувала в середу, 7 листопада, в Токіо. Цього року Японія головує в G7.
Міністр закордонних справ Японії Йоко Камікава та міністр оборони Мінору Кіхара взяли участь у зустрічі з міністрами закордонних справ і оборони Великої Британії Джеймсом Клеверлі та Грантом Шаппсом.
Щодо майбутнього розгортання британської авіаносної ударної групи в Індо-Тихоокеанському регіоні в 2025 році, Японія і Велика Британія підтвердили свою прихильність до спільної роботи з метою "максимізації можливостей", передбачених цим планом.
Чотири міністри також погодилися, що Японія і Британія розширять спільні навчання після набуття чинності Угоди про взаємний доступ в середині жовтня. Також вони обговорили тристоронній проект з Італією щодо спільної розробки винищувача наступного покоління до 2035 року.
Японія також розширює співпрацю із США та Південною Кореєю. Китай вбачає у цьому зародки формування, спрямованого проти Пекіна. Та чи справді азійські країни разом зі Сполученими Штатами найближчим часом зможуть сформувати військовий альянс на кшталт НАТО? Про перспективи такого союзу — в статті Наталії Бутирської «Війна Росії проти України оживила «привид НАТО» на Сході».