"Підтримка Києва не ослабне": у Токіо стартує зустріч глав МЗС країн G7. Яких рішень чекати
"Підтримка Києва не ослабне": у Токіо стартує зустріч глав МЗС країн G7. Яких рішень чекати

"Підтримка Києва не ослабне": у Токіо стартує зустріч глав МЗС країн G7. Яких рішень чекати

У Токіо (Японія) 7–8 листопада відбудеться зустріч міністрів закордонних справ держав "Групи семи". Представники США, Великобританії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, а також Європейського Союзу обговорять війну Росії проти України (зокрема, допомогу нашій країні та санкції проти Москви), ситуацію в Ізраїлі й інші теми.

Очільниця японського МЗС Йоко Камікава на пресконференції 7 листопада заявила, що "Велика сімка" продовжить підтримувати Україну, і війна Ізраїлю з ХАМАС цьому не завадить. "Наша прихильність до продовження суворих санкцій проти Росії та рішуча підтримка України анітрохи не похитнулася, навіть незважаючи на загострення ситуації на Близькому Сході", – цитує її Reuters.

За даними ЗМІ, у G7 точаться дискусії про нові економічні обмеження проти країни-агресора РФ. Зокрема, сторони зважують пропозицію запровадити санкції щодо російських алмазів.

Відомо, що політики з G7 у рамках зустрічі проведуть віртуальні переговори із головою Міністерства закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Однією з тем буде подальша підтримка Києва, зокрема, в довгостроковій перспективі.

"Україна є і залишається на першому місці порядку денного G7. Для нас у Європі, а також для "Групи семи" загалом на кону стоїть неймовірно багато: якщо ми зараз видихнемося в підтримці України, Путін безжально цим скористається – із жахливими наслідками для людей в Україні та Європі", – сказала глава зовнішньополітичного відомства Німеччини Анналена Бербок перед від'їздом до Японії. Її процитував "Укрінформ".

Бербок підкреслила: якщо Путін досягне успіху, то інші диктатори в різних точках світу зроблять неправильні висновки.

У зв'язку з цим рішуча й усебічна підтримка Києва має тривати. Зокрема, країни продовжать працювати разом над створенням щита протиповітряної оборони для України, зазначила міністерка закордонних справ ФРН.

Також очікується, що "Велика сімка" обговорить ситуацію з тероризмом ХАМАС і гуманітарною ситуацією в секторі Газа. "Ми є вирішальними донорами гуманітарної допомоги для палестинців і були такими роками", – нагадала Бербок.

Зазначимо: з початку ескалації в Ізраїлі 7 жовтня "Група семи" опублікувала лише одну спільну заяву щодо конфлікту, яка складалася з кількох речень. Інші члени організації виступили з окремими заявами.

Йоко Камікава сказала, що у G7 після нової зустрічі планують висловитися про необхідність призупинення бойових дій і надання гуманітарного доступу до сектору Газа.

ЗМІ пишуть про розбіжності у "Великій сімці" у питаннях війни в Ізраїлі. Зокрема, це було видно в Організації Об'єднаних Націй: 26 жовтня Франція проголосувала за резолюцію, що закликала до гуманітарного перемир'я, США виступили проти, а інші члени G7 утрималися.

Глава МЗС Німеччини наголосила, що з 24 лютого 2022 року "ми на власному досвіді дізналися", як агресивна риторика може стати реальністю. "Ми повинні сьогодні працювати разом, щоб не виникало нових театрів війни, чиї ударні хвилі розбурхали б усіх нас", – сказала міністерка.

Як раніше писав OBOZ.UA:

– За даними Reuters, країни G7 (Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США) можуть оголосити про заборону імпорту російських алмазів у рамках 12-го пакету санкцій щодо країни-агресора.

– Також нові санкції мають включити обмеження на експорт зварювальних машин, хімікатів та інших технологій, що використовуються у військових цілях.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader